Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyMICROLIFE: VÁŠ PARTNER PRO ZDRAVÉ DÝCHÁNÍMicrolife je švýcarská společnost s více než 40letou historií, která se stala lídrem v oblasti domácí diagnostiky a monitorování zdraví. Naším posláním je poskytovat inovativní a přesné produkty, které pomáhají lidem žít zdravější a aktivnější životy.

Microlife nabízí širokou škálu produktů pro diagnostiku a monitorování:

 • Teploměry: digitální teploměry, infračervené teploměry
 • Tlakoměry: automatické tlakoměry, tlakoměry pro paži i zápěstí
 • Inhalátory: kompresorové inhalátory, membránové inhalátory, ultrazvukové inhalátory
 • Pulzní oxymetry: pro měření saturace kyslíkem v krvi

NOSNÍ SPRCHA JAKO PREVENCE

Nosní sprcha je určena k pravidelnému vyplachování nosu jako prevence onemocnění nosu a nosních dutin. Odstraňuje z nosu prach a pyl a zmírňuje nepříjemné alergické reakce, zvyšuje odolnost nosní sliznice proti bakteriálním a virovým infekcím. Sprcha je také velmi užitečná při běžném nachlazení a podobných problémech souvisejících s nosní dutinou. Pomáhá při pocitech sucha v nose a při astmatu a bronchitidě tím, že uvolňuje hlen a následně čistí dýchací cesty.

Proč inhalovat?

Pravidelná inhalace pomáhá zmírnit příznaky respiračních onemocnění a někdy je pro pacienty dokonce životně důležitá.

Výrobky Microlife nabízejí velmi účinný a maximálně šetrný způsob léčby respiračních onemocnění. Nebulizační systémy Microlife umožňují léčit onemocnění horních i dolních cest dýchacích.

Nový Microlife NEB PRO 2v1 Professional je kompletní systém aerosolové terapie pro každodenní léčbu horních a dolních cest dýchacích:

 • Technologie zaručující optimální velikost aerosolu pro maximální účinnost léčby
 • Účinná aerosolová terapie 2 v 1 - Nosní sprcha pro léčbu horních cest dýchacích, inhalátor s posilováním dýchání pro dolní cesty dýchací
 • Vysokorychlostní rozprašovač pro krátké inhalační doby

Proč Microlife?

 • Přesnost a spolehlivost: Naše produkty jsou schváleny pro použití v nemocnicích a zaručují nejvyšší úroveň bezpečnosti a přesnosti.
 • Prémiové tlakoměry Microlife dokáží detekovat předsíňové arytmie - atriální fibrilace (AFIB) pro včasnou prevenci cévní mozkové příhody (patentovaná funkce, kterou disponuje celosvětově výhradně značka Microlife).
 • Kompresní inhalátory Microlife jsou vybaveny inovativními technologiemi, které zajišťují optimální účinnost léčby respiračních onemocnění.
 • Inhalátory Microlife jsou uzpůsobené pro použití inhalačních roztoků Yabro® a Vincentka

Článek je komerčním sdělením společnosti BENEPHARMA CZ, spol. s r.o., výhradního dovozce Microlife do České republiky.

Více na www.microlife.cz

Zapojte se s Educommem do soutěže o prémiové tlakoměry značky Microlife.

Soutěž potrvá až do konce února, ale prvního vítěze budeme znát již 14. 2. 2024 v den oslav svátku sv. Valentýna.

Studujete-li na Educomm.cz, více o soutěži ZDE

Úspěšný příběh společnosti Microlife začal již v roce 1981?

První přístroj - digitální klinický teploměr -povzbudil společnost k dalšímu výzkumu v oblasti diagnostických přístrojů.

Dodnes je tento teploměr součástí stálého sortimentu. Komplexně pak pokrývá Microlife celou škálu domácí diagnostiky.

 

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME