Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



JAKÉ SCHÜSSLEROVY SOLI POUŽÍT PŘI PLANÝCH NEŠTOVICÍCH A PLÍSŇOVÉM ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ A KŮŽE



PharmDr. Jana Strieglerová

Posunuli jsme se do druhé poloviny abecedy a pro dnešní téma Minerální abecedy od písmene P jsem zvolila plané neštovice a plísňové onemocnění nehtů a kůže.

Minerální abeceda je koncept použití Schűsslerových solí v konkrétních diagnózách nebo stavech, se kterými se setkáváme v naší praxi v lékárně nebo ordinaci. Schűsslerovy minerály se osvědčily při běžných potížích jako hlavní léčba, dobře doplní a podpoří klasickou léčbu.

Plané neštovice - varicella

Při výskytu planých neštovic doporučuji podávat Schűsslerovy soli už od prvních příznaků na podporu imunitního systému a lepší průběh celého onemocnění.

Základní lék je No. 3 Ferrum phosphoricum D12, který se užívá od počátku onemocnění až do konce rekonvalescence. Ve fázi výsevu puchýřků doporučuji podávat i Rhus toxicodendron 15 CH 3x denně.

Dávkování: Soli dle výběru z tabulky rozpustit ve 200ml vody, od každé soli 2 tbl. a během dne dítěti podávat pít. V případě horečky se soli podávají často, nejlépe v intervalu 10 - 15 min. Rozpustit v ústech 1 tbl nebo také formou nápoje.

Ve fázi rekonvalescence doporučuji podávat 3x denně po dobu 2 - 3 týdnů.

Plísňové onemocnění nehtů a kůže

Plísňové onemocnění vyžaduje dlouhodobé užívání Schűsslerových solí, a to 3 - 6 měsíců dle stavu a rozsahu postižené kůže. Zároveň zvýšený pitný režim a snížení konzumace jednoduchých cukrů, masa, kávy a alkoholu.

Základními solemi pro léčbu plísní je kombinace No. 9 Natrium phosphoricum D6 + No. 10 Natrium sulfuricum D6. Podporují acidobazickou rovnováhu, činnost jater a detoxikační procesy v těle.

Užívání a dávkování solí při plísňovém onemocnění: 3x denně 2 tablety od každé soli po dobu min. 3 měsíců nebo do vymizení příznaků.

Sulfátová kúra podporuje celkovou detoxikaci organismu a doporučuji ji v případech, kdy pacient trpí na plísně opakovaně, dlouhodobě nebo má velká ložiska. Tato kúra se užívá po dobu 4 týdnů (ráno sůl č. 12 Calcium sulfuricum D6, v poledne sůl č. 10 Natrium sulfuricum D6, večer sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6)

Více informací o sulfátové kúře, detoxikaci a podpoře imunity najdete V záložce SERIÁLY na Magazínu.

MINERÁLNÍ SOLI - ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA

Autoři: MUDr. Eva Kettmannová, PharmDr. Jana Strieglerová ve spolupráci se společností Schwabe Czech s.r.o. (ročník 2020) Počet dílů: 11

FUNKCE A ÚČINKY JEDNOTLIVÝCH MINERÁLNÍCH SOLÍ V ORGANISMU

Autoři: MUDr. Eva Kettmannová, PharmDr. Jana Strieglerová ve spolupráci se společností Schwabe Czech s.r.o. (ročník 2021) Počet dílů: 11


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Ferrum phopshoricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje ferrum phosphoricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 3/9/10. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. PokudVám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/25. 3. 2021/5. 10. 2021. Registrační číslo: 93/243/92-A/C, 93/ 296/92-A/C, /93/ 297/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Mohlo by vás dále zajímat:

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U OSTEOPORÓZY A ODŘENIN?

JAK NA NESPAVOST A NACHLAZENÍ POMOCÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ?

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U MENSTRUAČNÍCH POTÍŽÍ A METEORIZMU?

Zpět

SENIOR V LÉKÁRNĚ

Zveme vás na další, tentokrát tematický online kongres z dílny Healthcomm Professional. Hlavním tématem bude SENIOR jako specifický pacient v lékárně, ale dozvíte se spoustu dalších zajímavých informací. Kongres bude přístupný 30 dní v období od 7. 5. 2025 do 5. 6. 2025. Budete mít opět možnost vystudovat odborné přednášky akreditované u ČLnK, ČKFA, POUZP a SKMTP a získat tak nejen nové poznatky pro praxi, ale také bodové ohodnocení do systému celoživotního vzdělávání. Akce je určena lékárníkům, farmaceutickým asistentům a dalším nelékařským profesionálům z ČR a SK. Přednášky si připravili: prof. MUDr. Eva Topinková, CSc., RNDr. Pavel Suchánek, doc. MUDr. Iva Holmerová, PharmDr. Marek Lžičař, PharmDr. Jana Matušková a další osobnosti farmacie a medicíny. Registrace je již spuštěna: https://www.healthcomm.cz/okjaro/

NAVRHNĚTE SESTRU ROKU

Odstartoval další, již 24. ročník prestižní oborové soutěže Sestra roku. Přihlašování kandidátů je možné prostřednictvím webu soutez-sestraroku.cz či e-mailem na registrace@soutez-sestraroku.cz.

OPATŘENÍ PROTI SLAK

Od začátku ledna bojují němečtí, rakouští, maďarští a slovenští veterináři s extrémně nakažlivým virem slintavky a kulhavky. Od 26. března, kdy se potvrdila nákaza v chovu tří tisíc kusů skotu v Maďarsku a následně na konci března i na Slovensku, zavádí čeští veterináři ochranná opatření. Do Česka se nesmí dovážet skot, ovce, kozy, prasata a další druhy zvířat vnímavých ke SLAK z Maďarska, Slovenska a částí Rakouska. Týká se to také jakýchkoliv živočišných produktů, včetně krmiv nebo sena. Nově Státní veterinární správa (SVS) zpřísňuje od 4. dubna 2025 podmínky vjezdu vozidel nad 3,5 tuny do ČR z SK. Nákladní vozidla bez rozdílu vezeného nákladu budou moci pro vjezd na území ČR použít pouze pět hraničních přechodů se Slovenskem. Všechna vozidla nad 3,5 tuny zde budou podrobena dezinfekci. Také se dočasně omezuje provádění kontrol vyžadujících vstup veterinárních inspektorů do českých chovů hospodářských zvířat jen na neodkladné případy. SLAK je sice považována za zoonózu, nicméně výskyt nemoci u člověka je velmi vzácný. Aktuální informace k nákaze včetně platných mimořádných veterinárních opatřeních, třeba zákazu vstupu do některých obor nebo ZOO koutků, jsou k dispozici na webu SVS.

DOPORUČUJEME