Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY SOLI POUŽÍT PŘI PLANÝCH NEŠTOVICÍCH A PLÍSŇOVÉM ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ A KŮŽEPharmDr. Jana Strieglerová

Posunuli jsme se do druhé poloviny abecedy a pro dnešní téma Minerální abecedy od písmene P jsem zvolila plané neštovice a plísňové onemocnění nehtů a kůže.

Minerální abeceda je koncept použití Schűsslerových solí v konkrétních diagnózách nebo stavech, se kterými se setkáváme v naší praxi v lékárně nebo ordinaci. Schűsslerovy minerály se osvědčily při běžných potížích jako hlavní léčba, dobře doplní a podpoří klasickou léčbu.

Plané neštovice - varicella

Při výskytu planých neštovic doporučuji podávat Schűsslerovy soli už od prvních příznaků na podporu imunitního systému a lepší průběh celého onemocnění.

Základní lék je No. 3 Ferrum phosphoricum D12, který se užívá od počátku onemocnění až do konce rekonvalescence. Ve fázi výsevu puchýřků doporučuji podávat i Rhus toxicodendron 15 CH 3x denně.

Dávkování: Soli dle výběru z tabulky rozpustit ve 200ml vody, od každé soli 2 tbl. a během dne dítěti podávat pít. V případě horečky se soli podávají často, nejlépe v intervalu 10 - 15 min. Rozpustit v ústech 1 tbl nebo také formou nápoje.

Ve fázi rekonvalescence doporučuji podávat 3x denně po dobu 2 - 3 týdnů.

Plísňové onemocnění nehtů a kůže

Plísňové onemocnění vyžaduje dlouhodobé užívání Schűsslerových solí, a to 3 - 6 měsíců dle stavu a rozsahu postižené kůže. Zároveň zvýšený pitný režim a snížení konzumace jednoduchých cukrů, masa, kávy a alkoholu.

Základními solemi pro léčbu plísní je kombinace No. 9 Natrium phosphoricum D6 + No. 10 Natrium sulfuricum D6. Podporují acidobazickou rovnováhu, činnost jater a detoxikační procesy v těle.

Užívání a dávkování solí při plísňovém onemocnění: 3x denně 2 tablety od každé soli po dobu min. 3 měsíců nebo do vymizení příznaků.

Sulfátová kúra podporuje celkovou detoxikaci organismu a doporučuji ji v případech, kdy pacient trpí na plísně opakovaně, dlouhodobě nebo má velká ložiska. Tato kúra se užívá po dobu 4 týdnů (ráno sůl č. 12 Calcium sulfuricum D6, v poledne sůl č. 10 Natrium sulfuricum D6, večer sůl č. 6 Kalium sulfuricum D6)

Více informací o sulfátové kúře, detoxikaci a podpoře imunity najdete V záložce SERIÁLY na Magazínu.

MINERÁLNÍ SOLI - ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA

Autoři: MUDr. Eva Kettmannová, PharmDr. Jana Strieglerová ve spolupráci se společností Schwabe Czech s.r.o. (ročník 2020) Počet dílů: 11

FUNKCE A ÚČINKY JEDNOTLIVÝCH MINERÁLNÍCH SOLÍ V ORGANISMU

Autoři: MUDr. Eva Kettmannová, PharmDr. Jana Strieglerová ve spolupráci se společností Schwabe Czech s.r.o. (ročník 2021) Počet dílů: 11


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Ferrum phopshoricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje ferrum phosphoricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 3/9/10. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. PokudVám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/25. 3. 2021/5. 10. 2021. Registrační číslo: 93/243/92-A/C, 93/ 296/92-A/C, /93/ 297/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Mohlo by vás dále zajímat:

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U OSTEOPORÓZY A ODŘENIN?

JAK NA NESPAVOST A NACHLAZENÍ POMOCÍ MINERÁLNÍCH SOLÍ?

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U MENSTRUAČNÍCH POTÍŽÍ A METEORIZMU?

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME