Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHŰSSLEROVY SOLI DOPORUČIT PŘI SINUSITIDĚ A SEBOROICKÉ DERMATITIDĚPharmDr. Jana Strieglerová

Cyklus článků Minerální abeceda v klinické praxi přináší naše zkušenosti z práce v lékárně a v ordinaci. S kamarádkou a kolegyní MUDr. Evou Kettmannovou vybíráme diagnózy a stavy, se kterými se setkáváme a chceme Vás tím podpořit a motivovat do Vaší praxe a práce se Schűsslerovými solemi. Jako hlavní léčba se Schűsslerovy soli osvědčily u běžných a nekomplikovaných stavů. U chronických a komplikovaných stavů jsou efektivním doplněním ke klasické léčbě.

Sinusitida

Sinusitida (zánět vedlejších nosních dutin) vzniká často jako komplikace akutní rýmy. Její průběh bývá spojený s rýmou jako rhinosinusitida. Schűsslerovy soli doporučuji podávat od prvních příznaků a také v průběhu antibiotické léčby. 

Efektivním doplněním léčby je proplachování nosu mořskou vodou, aplikace homeopatického nosního spreje Euphorbium a užívání fytofarmaka Sinupret.

U pacientů s chronickou sinusitidou doporučuji přidat sůl No. 12 Calcium sulfuricum D6, která má silné protizánětlivé účinky. Dávkování: 3x denně 2 tablety.

Seborea

Seborea (seboroická dermatitida) je neinfekční kožní onemocnění spojené s nadměrnou tvorbou kožního mazu a tvorbou žlutohnědých šupin na pokožce hlavy i těla. Nadměrný stres, životospráva a překyselení organismu mají vliv na rozvoj a průběh tohoto onemocnění.

Pro podpoření detoxikace těla a vyčištění pokožky lze 3x do roka opakovat sulfátovou kúru:

Více informací o sulfátové kúře najdete v Seriálu na Magazínu: MINERÁLNÍ SOLI - ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT NA RŮŽI A U REFLUXU?
JAKÉ SOLI POUŽÍT PŘI PLANÝCH NEŠTOVICÍCH A PLÍSŇOVÉM ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ A KŮŽE?
JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U OSTEOPORÓZY A ODŘENIN?


 

Srdečně Vás zveme na nový, PODZIMNÍ cyklus odborných přednášek spolu s praktickým workshopem na téma:

Schüsslerovy soli v lékárenské praxi

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME