PharmDr. Jana Strieglerová
Cyklus článků Minerální abeceda v klinické praxi přináší naše zkušenosti z práce v lékárně a v ordinaci. S kamarádkou a kolegyní MUDr. Evou Kettmannovou vybíráme diagnózy a stavy, se kterými se setkáváme a chceme Vás tím podpořit a motivovat do Vaší praxe a práce se Schűsslerovými solemi. Jako hlavní léčba se Schűsslerovy soli osvědčily u běžných a nekomplikovaných stavů. U chronických a komplikovaných stavů jsou efektivním doplněním ke klasické léčbě.
Sinusitida
Sinusitida (zánět vedlejších nosních dutin) vzniká často jako komplikace akutní rýmy. Její průběh bývá spojený s rýmou jako rhinosinusitida. Schűsslerovy soli doporučuji podávat od prvních příznaků a také v průběhu antibiotické léčby.
Efektivním doplněním léčby je proplachování nosu mořskou vodou, aplikace homeopatického nosního spreje Euphorbium a užívání fytofarmaka Sinupret.
U pacientů s chronickou sinusitidou doporučuji přidat sůl No. 12 Calcium sulfuricum D6, která má silné protizánětlivé účinky. Dávkování: 3x denně 2 tablety.
Seborea
Seborea (seboroická dermatitida) je neinfekční kožní onemocnění spojené s nadměrnou tvorbou kožního mazu a tvorbou žlutohnědých šupin na pokožce hlavy i těla. Nadměrný stres, životospráva a překyselení organismu mají vliv na rozvoj a průběh tohoto onemocnění.
Pro podpoření detoxikace těla a vyčištění pokožky lze 3x do roka opakovat sulfátovou kúru:
Více informací o sulfátové kúře najdete v Seriálu na Magazínu: MINERÁLNÍ SOLI - ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA
JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT NA RŮŽI A U REFLUXU?
JAKÉ SOLI POUŽÍT PŘI PLANÝCH NEŠTOVICÍCH A PLÍSŇOVÉM ONEMOCNĚNÍ NEHTŮ A KŮŽE?
JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U OSTEOPORÓZY A ODŘENIN?
Srdečně Vás zveme na nový, PODZIMNÍ cyklus odborných přednášek spolu s praktickým workshopem na téma:
Schüsslerovy soli v lékárenské praxi
Ministr zdravotnictví jmenoval k 11. prosinci do funkce ředitele Hygienické stanice hl. města Prahy Vladimíra Možíška. Potvrdil tak doporučení výběrové komise. Nový ředitel již dočasně vedl úřad od rezignace bývalé ředitelky Zdeňky Shumové. Na různých pozicích v rámci hygienické služby působí posledních sedm let. Možíšek vedl Krajskou hygienickou stanici Ústeckého kraje.
Podle pravidelného monitoringu Státního zdravotního ústavu (SZÚ) se akutní respirační infekce (ARI) v naší populaci drží na úrovni obvyklé pro toto roční období. Ve 49. týdnu se celková nemocnost ARI zvýšila o 5,5 % a dosahuje hodnoty 1544 nemocných na 100 000 obyvatel. V kategorii chřipce podobných onemocnění (ILI) se nemocnost proti minulému týdnu dokonce snížila o 9,1 %. Vzhledem k tomu, že se ale výskyt chřipkových onemocnění začíná zvyšovat v řadě okolních evropských zemí, lékaři doporučují očkování proti chřipce. Podle SZÚ se od začátku září nechalo očkovat proti Covidu -19 více než 296 tisíc osob a proti chřipce pak ve stejném období 683 tisíc osob.
Zveme vás na poslední letošní odbornou akci z dílny Healthcomm Professional, a to 30ti denní tematický online kongres: Bolest lidského těla v souvislostech. Akce je určena pro lékárníky, farmaceutické asistenty a další nelékařské zdravotnické profesionály z Česka i ze Slovenska. Zazní například přednášky prof. RNDr. Jana Krejska, CSc. - Bolest: komunikační uzel sdílený imunitou, zánětem a nervovou soustavou, dále PharmDr. MVDr. Vilmy Vranové, Ph.D. - Management léčby bolesti nebo sdělení Mgr. Ondřeje Šimandla na téma periferní neuropatie a neuropatické bolesti. Program a přihlášení na www.healthcomm.cz. Start je 20. 11. 2024. ČLnK akci ohodnotila 11 body.