Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHŰSSLEROVY SOLI DOPORUČIT PŘI LUPÉNCE A LUMBAGU?PharmDr. Jana Strieglerová

V dnešním čísle Minerální abecedy jsem zvolila diagnózy, se kterými se v poslední době v lékárně často setkávám. Bolesti zad v oblasti bederní páteře neboli lumbago, a lupénka - autoimunitní kožní onemocnění.

Lumbago

Na bolesti zad lze nahlížet více způsoby. Není to jen silná bolest, která omezuje pohyblivost a znepříjemňuje život. Může např. ukazovat na dlouhodobé přetěžování organismu, kladení vysokých nároků na sebe sama a v neposlední řadě je to i známka oslabeného hlubokého stabilizačního systému těla. Proto by léčba měla být komplexní a měla by zahrnovat i fyzioterapii a odpočinek.

Jako základní sůl se vždy užívá No. 7 Magnesium phosphoricum D6. Snižuje a uvolňuje spasmy kosterní svaloviny a přináší relaxaci i na psychické úrovni.

V akutním stavu doporučuji užívat formou teplého nápoje: 5 tablet do sklenice teplé až horké vody, pomalu popíjet. Dle intenzity bolesti lze opakovat 3 - 6x denně.

Pokud pacient dochází na fyzioterapii, doporučuji jeden teplý nápoj před zahájením cvičení. Uvolněná svalovina lépe reaguje na léčebné cvičení a výsledek fyzioterapie je efektivnější.

Pokud se bolesti v oblasti bederní páteře u pacientů opakují, doporučuji dlouhodobé užívání No. 1 Calcium fluoratum D12. Tato sůl příznivě působí na pojivovou tkáň a její elasticitu. 

Lupénka

Psoriáza neboli lupénka se vyznačuje střídáním klidového období s fázemi akutní exacerbace. Velký vliv má životospráva a psychika. Je to zánětlivé onemocnění, a proto i výběr solí bude směrem k těm s protizánětlivými a detoxikačními účinky.

Vzhledem k závažnosti a chronicitě tohoto onemocnění doporučuji užívat soli dlouhodobě. 

Více informací o sulfátové kúře si můžete přečíst v článku JARNÍ DETOXIKACE ORGANISMU, který najdete v záložce SERIÁLY ZDE


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Kalium sulfuricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum DHU D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Kalium sulfuricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 6/9/10. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. PokudVám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/25. 3. 2021/5. 10. 2021. Registrační číslo: 93/ 274/92-A/C/93/ 296/92-A/C/93/ 297/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. 

......................................................................................

Mohlo by vás dále zajímat:

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U INFEKČNÍ MONONUKLEÓZY NEBO ISCHIASU

MINERÁLNÍ SOLI V LÉČBĚ JEČNÉHO ZRNA A NA PODPORU JATERNÍCH FUNKCÍ

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI NA KLIMAKTERICKÉ POTÍŽE NEBO KŘEČOVÉ ŽÍLY

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME