Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U VYSOKÉHO KREVNÍHO TLAKU A VITILIGA?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každém článku uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě. Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých Schüsslerových solích, je jich celkem 12.

Články najdete v záložce SERIÁLY na Magazínu

MINERÁLNÍ SOLI - ZÁKLAD ZDRAVÉHO ŽIVOTA
Autoři: MUDr. Eva Kettmannová, PharmDr. Jana Strieglerová ve spolupráci se společností Schwabe Czech s.r.o. (ročník 2020)
Počet dílů: 11
ZDE

FUNKCE A ÚČINKY JEDNOTLIVÝCH MINERÁLNÍCH SOLÍ V ORGANISMU
Autoři: MUDr. Eva Kettmannová, PharmDr. Jana Strieglerová ve spolupráci se společností Schwabe Czech s.r.o. (ročník 2021)
Počet dílů: 11
ZDE

 

Vysoký krevní tlak

Níže uvedenou léčbu lze nasadit již preventivně u pacientů s rodinnou zátěží arteriální hypertenze a ICHS. Tuto skutečnost považuji za bezkonkurenční výhodu Schüsslerových solí - jde o skutečnou prevenci bez vedlejších účinků. Zároveň je potřebná edukace ohledně režimových opatření, která by mohla pomoci zredukovat stresovou zátěž, a v obdobích zvýšeného stresu užívat adaptogeny, jako například rozchodnici (Vitango) a minerální sůl No. 7 Magnesium phosphoricum D6.

U hypertoniků s nasazenou antihypertenzní léčbou také doporučuji vyzkoušet efekt No. 7 Magnesium phosphoricum D6, k tomu volím obvykle další 3 - 4 soli (viz tab.). Každý předpis je na 2 měsíce, pak následuje týdenní pauza. Následně pokračuji s další kombinací. Léčba je dlouhodobá.

Dále Schüsslerovy soli doplňuji směsí Bachových květových esencí na emoční stav (jednotlivé esence volím vždy na míru). 

Vitiligo

Je autoimunitní onemocnění kůže, při kterém dochází k úbytku melanocytů. Toto onemocnění je v současnosti terapeuticky těžce ovlivnitelné. Jelikož často postihuje mladé lidi, právě u této věkové skupiny mohou projevy nemoci ve formě viditelných bílých skvrn na kůži vést k sociální izolaci a depresivním poruchám. Minerální soli Dr. Schüsslera lze s velmi dobrým efektem doporučit právě na uvedené psychické potíže. Co se týče samotného onemocnění, nově se jeví, že slibné výsledky jsou v kombinaci minerálních solí (viz tab.) a vysokých dávek vitamínu D (pouze pod laboratorním dohledem kvůli možnému předávkování).

Dávkování: 3x 2tbl denně. Užívat 2 měsíce, následuje pauza na 2 týdny a pak lze kúru znovu nasadit.

Dále německý kolega Günther H. Heepen, odborník na Schüsslerovy soli, doporučuje lokálně potírat krémy ze Schüsslerových solí: Krém Nr. 1 Calcium fluoratum + krém Nr. 4 Kalium chloratum + krém Nr. 6 Kalium sulfuricum. Před použitím zamíchat a potírat v tenké vrstvě 3x denně.

Pro zájemce o léčebnou metodu Dr. Schüsslera bych ráda doporučila přehlednou příručku právě od Günthera H. Heepena: Schüsslerovy minerální soli, vyd. Fontána, 2022. Najdete v ní doporučení solí u běžných potíží, stejně jako základy Antlitzdiagnostiky (Obličejové diagnostiky).

Antlitzdiagnostika je praktická a rychlá diagnostická metoda na výběr vhodné minerální soli, osvojit si je můžete na workshopu pro zdravotníky pod vedením autorky článku. Bližší info na www.vzdelavani-seminare.cz

Název léčivého přípravku: Kalium sulfuricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum DHU D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Kalium sulfuricum/Natrium phosphoricum/Natrium sulfuricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 6/9/10. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. PokudVám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16. 7. 2021/25. 3. 2021/5. 10. 2021. Registrační číslo: 93/ 274/92-A/C/93/ 296/92-A/C/93/ 297/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U ULCERÓZNÍ KOLITIDY A ULCUS CRURIS

MINERÁLNÍ SOLI U NEURALGIE TRIGEMINU, TIKŮ A TENISOVÉHO LOKTE

SCHŰSSLEROVY SOLI PŘI SINUSITIDĚ A SEBOROICKÉ DERMATITIDĚ

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME