Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U ULCERÓZNÍ KOLITIDY A ULCUS CRURIS?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každému článku z letošního ročníku Magazínu uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naši vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě. Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých Schüsslerových solích, je jich celkem 12. 

Články najdete na Magazínu v záložce SERIÁLY.

Ulcerózní kolitida

Klinicky se toto onemocnění projevuje průjmovitou stolici s příměsí krve a hlenů, typické je časté bolestivé nutkání na stolici.  Pacient si stěžuje na silné křeče břicha, ztrátu chuti k jídlu a časem i na úbytek hmotnosti. Následkem tohoto onemocnění je i anémie a chronická únava. Schüsslerovy soli mohou pacientovi pomoci jako komplementární léčba k výše uvedeným projevům.    

Při výběru Schüsslerových solí vycházíme také z patofyziologie - ulcerózní kolitida se řadí mezi nespecifické zánětlivé onemocnění střeva, v léčbě volíme proto sůl No. 3 Ferrum phosphoricum D12 a využíváme její protizánětlivý účinek. Zároveň nám tato sůl pomůže doplnit zásoby železa. Přidáním soli No. 7 Magnesium phosphoricum D6 využíváme kromě analgetického a spasmolytického efektu této soli i relaxační účinek na psychiku pacienta. 

V případě, že se u pacienta již dostavila i dehydratace nebo má vysloveně vodnaté průjmy, doporučuji přidat No. 8 Natrium chloratum D6.

Dávkování: Od každé zvolené soli 6 tbl nasypat do 1/2L vody a odpíjet během dne, ideálně s frekvencí stolice (po každé stolici). Takto bude dávkování kopírovat intenzitu potíží. 

Ulcus cruris

Bércový vřed vzniká následkem trofických změn tkáně poškozené předchozím onemocněním, nejčastěji se jedná o vaskulární poškození. U této diagnózy je zvlášť důležité nacházet účinné komplementární přípravky, jelikož se obvykle jedná o protrahované, na klasickou léčbu špatně reagující stavy, a dochází k výraznému snížení kvality života pacienta. 

Léčba je vždy dlouhodobá. Na doléčení zařazuji i sůl No. 1 Calcium fluoratum D12. U diabetiků přidávám i No. 9 Natrium phosphoricum D6.

Dávkování: Od každé soli 6 tbl do 2dcl vody a popíjet během dne.

.......................................

Pro zájemce o léčebnou metodu Dr. Schüsslera bych ráda doporučila přehlednou příručku od německého kolegy, odborníka na Schüsslerovy soli, Günthera H. Heepena: Schüsslerovy minerální soli, vyd. Fontána, 2022. Najdete v ní doporučení solí u běžných potíží, stejně jako i základy Antlitzdiagnostiky (Obličejové diagnostiky).

Pokud byste se o této terapeutické metodě chtěli dozvědět více, můžete se přihlásit na online vzdělávací cyklus níže či využít záznamy z již proběhlých akcí na www.vzdelavani-seminare.czSRDEČNĚ VÁS ZVEME NA NOVÝ, PODZIMNÍ CYKLUS ODBORNÝCH PŘEDNÁŠEK SPOLU S PRAKTICKÝM WORKSHOPEM NA TÉMA:

SCHÜSSLEROVY SOLI V LÉKÁRENSKÉ PRAXI

 

MINERÁLNÍ SOLI U NEURALGIE TRIGEMINU, TIKŮ A TENISOVÉHO LOKTE
SCHŰSSLEROVY SOLI PŘI SINUSITIDĚ A SEBOROICKÉ DERMATITIDĚ
JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT NA RŮŽI A U REFLUXU?

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME