Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U DIABETICKÉ NEUROPATIE A NA DEMINERALIZACI ZUBŮ?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každém článku uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě.

Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých Schüsslerových solích, kterých je celkem 12. Najdete je v záložce SERIÁLY na Magazínu Healthcomm ZDE.

Diabetická neuropatie

Jedná se o nejčastější komplikaci diabetu, příčinou je dlouhodobě zvýšená glykémie. Poškozena může být nejen motorická a senzitivní inervace, ale i vegetativní.  

Schüsslerovy soli (viz. tabulka níže) se u této diagnózy osvědčily jako komplementární léčba. Doporučujeme je užívat formou kúry na 4 týdny.

Dávkování: 6 tbl od každé soli nasypat do 1/2l vody a popíjet během dne nebo 3x2 tbl denně.

Demineralizace zubů

Vzniká vlivem vystavení kyselému prostředí, tento proces probíhá v menší či větší míře u každého jídla. Zároveň probíhá opačný proces - remineralizace. Minerály, které byly uvolněny ze zubního povrchu, jsou do něj opět ze slin navráceny. Pokud jsou oba procesy v rovnováze, jedná se o fyziologické děje.

Není-li tomu tak a převažuje-li demineralizace, dochází s postupem času k tvorbě zubního kazu. Nejdřív se projevuje pouze jako demineralizační léze. V této fázi může být ještě zpětně remineralizována díky vhodné zubní hygieně. Remineralizaci můžeme taky podpořit Schüsslerovými solemi s obsahem vápníku a fosforu, viz tabulka níže. V opačném případě může dojít ke zvětšování demineralizační léze a pokročí-li zubní kaz do dentinu, je již nutné ošetřit zubní kaz zubním lékařem.

Dávkování: Od každé soli 6 tbl do 2 dcl vody a popíjet během dne. Tyto dvě minerální soli doporučujeme podávat i preventivně formou kúry. Užívat 2 měsíce a kúru opakovat 2-3 x ročně.

......................................

Pro zájemce o léčebnou metodu pomocí minerálních solí dle Dr. Schüsslera bych ráda doporučila workshop Obličejová diagnostika pro lékárníky. Jedná se o praktickou a rychlou diagnostickou metodu na výběr vhodné minerální soli. Až 90 % lékárníků vyškolených v ČR v této metodě ji používá ve své každodenní praxi a pochvalují si, že se jim dostává pozitivní zpětná vazba od pacientů, kteří pak chodí „za svým lékárníkem".

Bližší info najdete zde www.vzdelavani-seminare.cz


MINERÁLNÍ SOLI U JATERNÍ CIRHÓZY A OVARIÁLNÍCH CYST?

MINERÁLNÍ SOLI U BASEDOWOVY NEMOCI A U BECHTĚREVOVY NEMOCI

MINERÁLNÍ SOLI U ARTRÓZY A ALOPECIE

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME