Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U BASEDOWOVY NEMOCI A U BECHTĚREVOVY NEMOCI?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každému článku uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě.

Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše předchozí články o jednotlivých základních dvanácti Schüsslerových solích. Najdete je v záložce SERIÁLY na Magazínu Healthcomm ZDE, nebo se můžete přihlásit na vzdělávací semináře ZDE.

Morbus Bechtěrev (ankylozující spondylitida)

Jedná se o chronické zánětlivé onemocnění, které se lokalizuje do kloubů páteře a přilehlých měkkých tkání kolem páteře. Typická je ranní ztuhlost, noční bolesti v sakroiliakální oblasti páteře a postupná progrese do vyšších etáží páteře. Kromě postižení páteře se toto onemocnění může projevit i například bolestí pat, kyčlí, ramenních kloubů nebo úponů Achillovy šlachy. Vše může být doprovázeno někdy i celkovými příznaky, jako jsou zvýšené teploty a únava. Dle statistiky je postiženo až 1 % populace, 2 až 3x častěji se postižení týká mužů. Obvykle se první příznaky objeví mezi 18. a 30. rokem života.

V mé ordinaci celostní medicíny se mi osvědčilo doporučení dalších minerálních solí podle individuálního deficitu - nejlépe je lze zvolit pomocí Obličejového diagnostiky, kterou používal i popsal sám Dr. Heinrich Schüssler.

Ke zmírnění bolestí může lokálně pomoci i krém Traumeel, díky protizánětlivému účinku. Za důležitou součást léčby považuji také motivaci pacienta k pravidelnému zdravotnímu cvičení. Užívání Bachových esencí se mi osvědčuje jako účinný podpůrný prostředek na zvýšení odolnosti vůči každodennímu stresu, což taky může významně přispět ke zpomalení progrese tohoto onemocnění.

Basedowova nemoc (Morbus Graves-Basedow)

Jedná se o autoimunitní onemocnění štítné žlázy, které způsobuje typické příznaky hypertyreózy: metabolické, srdeční a oční komplikace. Typické subjektivní projevy jsou palpitace, zvýšená nervozita, podrážděnost, svalová slabost, nadměrné pocení, vlčí hlad v kombinaci s hubnutím a třes rukou, u žen také poruchy menstruačního cyklu.  Nejcharakterističtější projevy Graves-Basedowovy nemoci jsou struma a exoftalmus, ale nemusí být přítomny u každého pacienta.

Minerální soli Dr. Schüsslera mohou být doplňkem ke klasické léčbě. Náš německý kolega a lektor této léčebné metody, Günther Heepen, doporučuje No. 8 Natrium chloratum D6 3x denně 2tbl u pacientů, kteří se vyznačují bledostí v obličeji. Pro všechny pacienty s diagnózou Graves-Basedowovy nemoci doporučuje zvolit soli s obsahem jódu, které patří do řady tzv. doplňkových solí Dr. Schüsslera (jsou to soli No. 13 až No. 27). Tyto dvě soli regulují, neboli harmonizují činnost štítné žlázy při hypo- i hyperfunkci: No. 15 Kalium jodatum D6 a No. 24 Arsenum jodatum D12. Užívají se 3-5x denně 1tbl. 

..............................

V článku se zmiňuji o Obličejové diagnostice, čili Antlitzdiagnostice. Je to jednoduchý diagnostický nástroj vhodný do praxe zdravotníka k rychlému stanovení deficitu minerální soli/solí. Pokud Vás tato metoda oslovila, můžete si ji osvojit během 2x 3 hodin na workshopu Obličejová diagnostika dle Dr. Schüsslera, pořádám jej dvakrát ročně právě pro zdravotníky. 

Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum/Silicea/Magnesium phosphoricum/Natrium chloratum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium fluoratum/Silicea/magnesium phosphoricum/Natrium chloratum /D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 1/11/7/8. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 5. 10. 2021/ 16. 7. 2021/. Registrační číslo: 93/196/92-A/C, 93/327/92-A/C, 93/220/15-C, 93/295/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Wilhelm Heinrich Schüßler, německý homeopatický lékař a zakladatel „biochemického léčení" tzv. Schüßlerovými solemi, studoval i v Praze? Navštěvoval zde mimo jiné i přednášky o homeopatii.

Dvanáct použitých sloučenin minerálních solí je těch, které lze podle Schüßlera stále nalézt v popelu mrtvého a spáleného těla: fosforečnan železitý, chlorid draselný, fosforečnan, síran, fluorid vápenatý, fosforečnan, síran, fosforečnan hořečnatý, chlorid sodný, fosfát, síran a křemík.

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U ARTRÓZY A ALOPECIE

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI PŘI ZÁPALU PLIC

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U VYSOKÉHO KREVNÍHO TLAKU A VITILIGA

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME