Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U ARTRÓZY A ALOPECIE?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. V každému článku opět, stejně jako v ročníku 2023, uvádíme diagnózy, u kterých máme dobré výsledky v naší vlastní praxi. U některých běžných potíží se minerální soli osvědčily jako hlavní léčba, u komplikovaných, chronických nebo vleklých potíží je předepisujeme jako efektivní doplňkovou léčbu ke klasické léčbě.

Pro úplné začátečníky doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých Schüsslerových solích, je jich celkem 12. Najdete je v záložce SERIÁLY na Magazínu Healthcomm ZDE


Artróza

Příznaky jako ranní ztuhlost kloubů a bolestivost kloubů na začátku pohybu (startovací bolesti) a občasné otoky patří mezi první nepříjemné příznaky této diagnózy. Postupně dochází k omezení rozsahu hybnosti kloubu, snížení pohyblivosti a deformaci kloubů.

S léčbou pomocí solí Dr. Schüsslera je vhodné začít právě již u prvních příznaků. U pokročilých stavů (artróza II., III. stupně) doporučujeme začít detoxikační kúrou („sulfátová kůra") a tuto kúru opakovat 2 - 3x ročně.  

Alopecie

Podle typu alopecie můžeme volit tyto soli:

alopecie arreata - No. 5 Kalium phosphoricum D6

alopecie diffusa - No. 11 Silicea D12

Oba případy můžeme podpořit doplněním zinku v podobě potravinového doplňku a příslušné doplňkové soli - No. 21 Zincum chloratum D6.

Vždy je důležité se zamyslet nad možnými příčinami vypadávání vlasů a řešit i etiologii.

Pro lepší prokrvení vlasové pokožky například u traumatem podmíněné alopecie volíme No. 3 Ferrum phosphoricum D12.

Pokud alopecie souvisí s onemocněním štítné žlázy nebo s jinou hormonální poruchou, indikované budou také soli No. 4 Kalium chloratum D6 a No. 7 Magnesium chloratum D6.

U vypadávání vlasů ve spojitosti s klimakterickými potížemi, přidáváme doplňkovou sůl No. 25 Aurum chloratum natronatum D12.

Dávkování: 3x 2 tbl denně. Užívat 2 měsíce, následuje pauza na 2 týdny a pak lze kúru znovu nasadit.

..........................

Pro zájemce o léčebnou metodu Dr. Schüsslera bych ráda doporučila přehlednou příručku od německého kolegy, odborníka na Schüsslerovy soli, Günthera H. Heepena: Schüsslerovy minerální soli, vyd. Fontána, 2022. Najdete v ní doporučení solí u běžných potíží včetně základů Antlitzdiagnostiky (Obličejové diagnostiky). Antlitzdiagnostika je praktická a rychlá diagnostická metoda na výběr vhodné minerální soli, osvojit si je můžete na workshopu pro zdravotníky pod vedením autorky článku. Více na www.vzdelavani-seminare.cz

..........................

Název léčivého přípravku: Calcium fluoratum/Silicea/Magnesium phosphoricum/Natrium chloratum DHU D12/D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Calcium fluoratum/Silicea/magnesium phosphoricum/Natrium chloratum /D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 1/11/7/8. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo. Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 5. 10. 2021/ 16. 7. 2021/. Registrační číslo: 93/196/92-A/C, 93/327/92-A/C, 93/220/15-C, 93/295/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI PŘI ZÁPALU PLIC

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U VYSOKÉHO KREVNÍHO TLAKU A VITILIGA?

SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI U ULCERÓZNÍ KOLITIDY A ULCUS CRURIS

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME