Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyJAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U AKUTNÍ NEBO U CHRONICKÉ GASTRITIDY? JAKÉ SOLI BUDOU VHODNÉ JAKO KOMPLEMENTÁRNÍ LÉČBA GONARTRÓZY?MUDr. Eva Kettmannová

Minerální abeceda je název série článků o využití solí Dr. Schüsslera v klinické praxi. Nyní jsem k písmenu „G" zvolila dvě diagnózy - jednu akutní a jednu chronickou.

akutní gastritidou přichází pacienti všech věkových kategorií, Schüsslerovy soli pomůžou k rychlejší úlevě od nepříjemných akutních symptomů, urychlí hojení žaludeční sliznice. U této diagnózy je další výhodou této léčby možnost podávání tablet rozpuštěných ve vodě - rozpustit ve vodě a popíjet po doušcích.

U gonartrózy je situace samozřejmě složitější, v tomto případě léčba minerálními solemi bude mít komplementární roli v komplexní léčbě chronického onemocnění. Pro úplné začátečníky v oblasti terapie pomocí minerálních solí Dr. Schüsslera doporučuji přečíst si naše články o jednotlivých solích, je jich celkem 12. 

Akutní gastritida

Obecně platí, že u všech akutních zánětů sliznic (HDC, močový mechýř, gastritida) začínáme vždy solí č. 3

No. 3 Ferrum phosphoricum D12

U akutní gastritidy dále volíme mezi dvěma Schüsslerovými solemi, viz tabulku níže. Jak vyplývá z tabulky, jedno z vodítek u výběru vhodné minerální soli může být také barva povlaku na jazyku. Dr. Schüssler totiž ve své klinické praxi bedlivě pozoroval projevy jednotlivých nemocí na obličeji svých pacientů, a tak vytvořil systém Obličejové diagnostiky (Antlitzdiagnostik), kdy ke každé soli přiřadil určité znaky v obličeji. 

Dávkování: 6tbl od každé soli do 2dcl vody a pomalu po doušcích popíjet během dne.

Při velkém vyčerpání lze do roztoku přidat No. 5 Kalium phosphoricum D6, taky 6tbl. 

Chronická gastritida

U chronického zánětu žaludeční sliznice volíme No. 4 Kalium sulfuricum D6. Tato minerální sůl je indikovaná u většiny chronických zánětu sliznic. Dále přidáváme No. 8 Natrium chloratum D6. Obojí bude v dávkování 3x denně 2 tbl. Denní dávku lze taky rozpustit ve vodě a popíjet během dne. 

Gonartróza

Jako podpůrnou léčbu u tohoto chronického degenerativního onemocnění doporučujeme sulfátovou detoxikační kúru, viz tabulka níže.

Ideální doba pro detoxikaci organismu je začátek jara, ale v případě potřeby lze tuto kúru použít kdykoliv během roku. U lidí, kteří slabě reagují na přírodní prostředky (byliny, homeopatika apod.), se právě díky této intenzivní kúře zvýší reaktivita jejich organismu na tyto šetrné prostředky. 


Firemní prezentace

Název léčivého přípravku: Ferrum phosphoricum/Kalium phosphoricum/Natrium phosphoricum DHU D6 tablety. Složení: 1 tableta obsahuje Ferrum phopshoricum/Kalium phosphoricum/Natrium phosphoricum D6 250 mg, laktózu, pšeničný škrob, magnesium-stearát. Obvyklé dávkování: 3x 2 tablety. Perorální podání. Upozornění: Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Homeopatický léčivý přípravek bez schválených léčebných indikací. Biochemické tablety podle Dr. Schüsslera No. 3/5/9. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Používejte podle rady odborníka na homeopatii. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud Vám lékař sdělil, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Pšeničný škrob v tomto léku obsahuje lepek ve velmi malém množství (je považován za bezlepkový) a je velmi nepravděpodobné, že by způsobil problémy, pokud máte celiakii. Jedna tableta neobsahuje více než 0,95 μg lepku. Pokud máte alergii na pšenici (odlišnou od celiakie), neměl (a) byste tento lék užívat. Držitel rozhodnutí o registraci: Deutsche Homöopathie-Union DHU -Arzneimittel GmbH & Co. KG, Ottostraße 24, 76227 Karlsruhe, Německo.Výrobce: Schwabe Austria GmbH, Richard Strauss-Straße 13, 1230 Vídeň, Rakousko. Datum revize textu: 16.7.2021/. Registrační číslo: 93/243/92-A/C, 93/273/92-A/C, 93/ 296/92-A/C. Výdej možný v lékárně. Není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. 

Přečtěte si také:

VYUŽITÍ SCHŰSSLEROVÝCH SOLÍ PŘI DIAGNÓZÁCH DNA, DEPRESE A DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK

JAKÉ SCHÜSSLEROVY MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT U EKZÉMŮ NEBO ERYSIPELU?

JAKÉ MINERÁLNÍ SOLI DOPORUČIT PŘI FEBRILII, FRAKTUŘE NEBO FLATULENCI

Zpět

PERTUSE (KONEČNĚ) NA ÚSTUPU

Do ISIN bylo v období od ledna do 7. července 2024 nahlášeno celkem 23 127 případů pertuse; poprvé byl v prvním červencovém týdnu zaznamenán výrazný pokles pod tisíc nových hlášených případů. Podobný příznivý vývoj se předpokládá i během prázdnin. Nejvíce případů onemocnění černým kašlem i nejvyšší nemocnost zůstává stále ve věkové skupině 15 až 19 let. U dětí do jednoho roku je od začátku roku hlášeno 344 případů, za poslední týden bylo evidováno dalších 12. Dospívající a dospělí jsou zdrojem infekce pro nejmenší děti, protože v proočkované populaci může mít onemocnění pertusí mírný průběh a často není rozpoznáno a správně diagnostikováno. Z celkového počtu případů hlášených v roce 2024 bylo podle údajů v ISIN 17 256 osob očkováno, 1 737 osob neočkováno a u 4 134 osob informace o očkování chybí. (SZÚ)

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME