Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyIV. ONLINE 3D KONGRES HEALTHCOMM PROFESSIONALPozdrav z prosluněné Barcelony

V březnu se konal již IV. 3D kongres Helthcomm Professional pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry. Tentokrát jsme se online přenesli do prosluněné Barcelony. Díky moderním technologiím se účastníci kongresu mohli virtuálně rozhlédnout nad střechami metropole Katalánska a užít si dokonalý 360° výhled, třeba na dominantu města, jakou je bezpochyby chrám Sagrada Familia. Barcelona je velmi atraktivní město, které jistě stojí za návštěvu. Jsme rádi, že jsme její prohlídku mohli účastníkům kongresu umožnit alespoň virtuálně. 3D foyer kongresových prostor a 3D místnosti s expozicemi našich partnerů působí velmi realisticky, a přináší návštěvníkům kongresu další rozměr studia.

„Ukazuje se, že online forma vzdělávání je velice praktická, protože díky časové flexibilitě mohou studovat i pracovně velmi vytížení lidé. Díky odborným přednáškám se mohou vzdělávat zaměstnanci lékáren s náročnou pracovní dobou, nebo také ti, kteří se ocitli v pracovní neschopnosti či v karanténě. Určitě by se mnou souhlasilo všech 961 návštěvníků IV. 3D kongresu," vysvětluje Ing. Michelle Kratochvílová, manažerka fyzických a online vzdělávacích akcí Healthcomm. 

IV. on-line 3D kongres Healthcomm Professional pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry - třetí rozměr on-line kongresu

IV. on-line 3D kongres Healthcomm Professional byl přístupný od 3. 3. do 23. 3. 2022, tedy 3 týdny, ve kterých se dalo pohodlně vystudovat všech 11 odborných akreditovaných přednášek. Po absolvování odborných přednášek, mohli návštěvníci získat 15 bodů do systému celoživotního vzdělávání ČLnK.

Další zajímavé přednášky jsme zařadili do bonusové části programu v „Malém sále". Účastníci konference se zde mohli například od viceprezidenta ČLnK, PharmDr. Martina Kopeckého, dozvědět aktuální informace k vydávání léků uprchlíkům z Ukrajiny. Účastníci online konference si prohlíželi rovněž virtuální stánky s expozicemi partnerských společností. Nejvíc návštěvníků zavítalo na stánek generálního partnera akce, společnosti sanofi.

Studující se mohli zúčastnit také soutěže o hodnotné ceny. Aby byli zařazeni do slosování, museli navštívit odborné přednášky a expozice partnerů, čímž splnili podmínky vyplnění tzv. „Hrací karty". Losování proběhlo v úterý 29. 3. 2022. Výhercům blahopřejeme a věříme, že jim výhry udělaly radost.

Pro odlehčení studia byl k dispozici i bohatý doprovodný program. Každý týden kongresu, si mohli registrovaní účastníci zacvičit lekci Feldenkraisovy® metody. Lekce vedla zkušená lektorka Mgr. Monika Šabartová. V místnosti „coffe break" majitelka společnosti CALTHA - Michaela Vaněčková, připravila tři návodná videa na kosmetiku, kterou si můžete připravit i u vás doma. Samozřejmě v programu nechybělo 3D kino a virtuální realita, které lékárníci znají z kontaktních akcí Healthcomm Professional.

Konferencí provázela stále usměvavá moderátorka Iva Kubánková, kterou můžete znát z vysílání České televize. A stejně jako celorepublikové vysílání televize, ani online vzdělávání nezná hranice okresů, proto bylo regionální složení účastníků kongresu velmi pestré. 

Co táhlo nejvíce?

„Ráda bych tímto poděkovala účastníkům kongresu, kteří odpověděli na krátký dotazník. Díky tomu víme, že Vás nejvíce zaujala přednáška na téma nových trendů v diabetologii od prof. MUDr. Milana Kvapila, CSc., MBA a Mgr. Ondřeje Šimandla. Další vysoce hodnocenou odbornou přednášku přednesl PharmDr. Josef Suchopár, Ph.D. na téma Lékové interakce a COVID-19, aneb co nám COVID-19 přinesl za vědomosti a nové informace, případně poučení," hodnotí zájem účastníků Michelle Kratochvílová.

Přednášky na podobná témata, nebo rozšíření problematiky z proběhlého 3D kongresu, mohou zaměstnanci lékáren najít na vzdělávacím portále Educomm.

„Našim cílem je přinášet kvalitní vzdělání pro lékárníky, farmaceutické asistenty a všeobecné zdravotní sestry. Díky zpětné vazbě z dotazníků si troufám tvrdit, že se nám to daří a jste s našimi službami spokojeni," uzavírá Michelle Kratochvílová. 

IV. on-line 3D kongres Healthcomm Professional je úspěšně za námi a my již v Healthcommu připravujeme další odborné přednášky a kongresy. Díky pozitivnímu vývoji epidemie Covidu-19 se můžeme opět setkávat i mimo monitory. Velmi se těšíme, že se po dlouhé době opět uvidíme na fyzických kongresech. O jejich termínech a místech konání se dozvíte na našich stránkách.


Nejblíže je dubnový Kongres Healthcomm Professional pro lékárníky a farmaceutické asistenty v pražském hotelu Olympik Tristar (29.04.2022).

Registrovat se můžete ZDE


Ing. Michelle Kratochvílová a Mgr. Petra Jurajdová
za tým fyzických a online vzdělávacích akcí Healthcomm

Zpět

PERTUSE (KONEČNĚ) NA ÚSTUPU

Do ISIN bylo v období od ledna do 7. července 2024 nahlášeno celkem 23 127 případů pertuse; poprvé byl v prvním červencovém týdnu zaznamenán výrazný pokles pod tisíc nových hlášených případů. Podobný příznivý vývoj se předpokládá i během prázdnin. Nejvíce případů onemocnění černým kašlem i nejvyšší nemocnost zůstává stále ve věkové skupině 15 až 19 let. U dětí do jednoho roku je od začátku roku hlášeno 344 případů, za poslední týden bylo evidováno dalších 12. Dospívající a dospělí jsou zdrojem infekce pro nejmenší děti, protože v proočkované populaci může mít onemocnění pertusí mírný průběh a často není rozpoznáno a správně diagnostikováno. Z celkového počtu případů hlášených v roce 2024 bylo podle údajů v ISIN 17 256 osob očkováno, 1 737 osob neočkováno a u 4 134 osob informace o očkování chybí. (SZÚ)

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME