Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárnyHOMEOPATIE ZA TÁROU: PORODStejně jako všechno, i těhotenství jednou skončí. Končí porodem, a něco nádherného jím zase začíná. Aby porod proběhl co možná nejlépe, je možné tělu pomoci se na něj připravit. A homeopatika jsou jednou z možných cest.

Asi 14 dní před očekávaným porodem je vhodné začít užívat lék Arnica montana 15C. Má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém před porodem. Pomáhá připravit hladké i příčně pruhované svalstvo na budoucí námahu spojenou s porodem. I v případě plánovaného císařského řezu je dobré Arnicu užívat. Zlepší stav cév a urychlí následné hojení. Nezastupitelný pozitivní vliv má i na ovlivnění stavu hemoroidů, které se s pokračujícím těhotenství zhoršují. Arnica zmírňuje svalovou únavu před porodem a lehce vylepšuje i spánek, který již nyní není v tomto času moc odpočinkový.

Actea racemosa 15C je lékem, který lze použít k předporodní přípravě. Rostlina kromě estrogenu obsahuje také alkaloidy, které tlumí spastické bolesti - i v případě dělohy. U předporodní přípravy se užívá 1x denně 14 dní před plánovaným termínem porodu. Pokud se objeví „poslíčci", jež vystřelují do kyčlí a stehen, lze opakovat dávku po 30 minutách do odeznění potíží (většinou do pěti dávek nebo do nástupu pravidelných kontrakcí).

V předporodní přípravě se Actea racemosa kombinuje s lékem Caulophylum thalictroides 15C. Tento lék harmonizuje děložní činnost před a během porodu. Ovlivňuje děložní hrdlo a jeho otevírání, ovlivňuje rigiditu děložního čípku. Užívá se také 1x denně 5 granulí 14 dní před porodem.

Pro duševního pohodu nastávající maminky máme k dispozici ještě některé léky, které lze podle příznaků použít. Jedná se o Gelsemium sempervirens, Sepia officinalis, Pulsatilla nebo Chamomilla vulgaris. Všechny se používají v ředění 15C, popř. 30C.

Už to začalo...

I během porodu má homeopatie své nezastupitelné místo. Umí ovlivnit nejen děložní kontrakce a otevírání děložního hrdla, ale také vylepšuje psychický stav nastávající maminky. A čím méně stresu, tím lépe se zvládnou porodní bolesti a porod bude o něco příjemnější.

K samotnému porodu je nejlépe připravit „koktejl". Vzhledem k náročnosti porodu je každé zjednodušení pro budoucí maminku přínosem. Homeopatické kuličky lze rozpustit do lahve s vodou, tu vždy lehce protřepat a popíjet.

Z vlastní zkušenosti mohu srovnávat. První porod byl „bez" a druhý „s". Vím, že u druhého porodu je to celkově jednodušší, porodní cesty již jednou byly otevřeny, ale...

Byla jsem za připravený koktejl moc ráda. Počáteční stav u obou porodů stejný. Odtekla plodová voda a neotvírala jsem se. Vždy jsme jeli do porodnice v noci kolem jedenácté. První syn se narodil následující den v půl sedmé večer a druhý syn v půl třetí ráno. Stejný byl jen počáteční stav. Vše ostatní bylo jiné. Průběh porodu, poporodní stav u mne i syna, jiné hojení. A hlavně úplně jiná psychika.

Děkuji za „kuličky", že jsem je poznala. Složení porodního koktejlu může být pro každou maminku trochu jiné. Záleží na tom, v jakém je maminka stavu a co potřebuje.

A můj porodní koktejl? Tady je jeho složení: do 700ml vody jsem rozpustila po 20 granulích Actea 9C, Caulophyphyllum 9C, Arnica 9C a Gelsemium 15C a postupně jsem popíjela mezi kontrakcemi a teplou sprchou.

Přeji krásné a poklidné mateřství

PharmDr. Lenka Štýsová

Neunikly vám předchozí díly?

HOMEOPATIE ZA TÁROU: TĚHOTENSTVÍ - 1. TRIMESTR

HOMEOPATIE ZA TÁROU: TĚHOTENSTVÍ - 2. TRIMESTR

HOMEOPATIE ZA TÁROU: TĚHOTENSTVÍ - 3. TRIMESTR

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME