Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny3D VÁNOČNÍ SOUTĚŽPro zpříjemnění adventní atmosféry je tu naše letošní poslední 3D soutěž.

Advent nám letos začne v neděli 3. prosince. A protože advent probíhá přesně 4 neděle před vánočními svátky, vychází nám poslední, 4. adventní neděle přesně na Štědrý den - 24. prosince.

Až do 16. prosince můžete ještě soutěžit s Magazínem o e-poukázky a nadělit tak sobě a svým blízkým pěkný dárek pod stromeček.

Jeden z hlavních významů adventu je čekání a těšení se na Ježíška, ale je to také čas rozjímání a odpočinku, což v naší hektické době zrovna neplatí.

Přejeme si, abyste se zastavili, sedli si a uvařili si dobrý čaj nebo kávu a odreagovali se u naší veselé soutěže se sněhuláky.

Sněhuláci nebyli vždy jen tři koule a hrnec nahoře

Roku 1511 zasáhla tehdejší Brabantské vévodství (Nizozemsko a Belgie) neobvykle krutá zima. Těžkému období šest týdnů trvajícího mrazu se přezdívalo „smrtící zima". V Bruselu tak byl pro rozptýlení vyhlášen zimní festival. Lidé slavnosti využili pro projevení své nespokojenosti s vrchností. Postavili přes 100 sněhuláků a jejich prostřednictvím vyjádřili svoji rebelii. Kromě Adama a Evy, postav svatých, rytířů a bájných figur postavili ze sněhu také postavy satirického, sexuálního, a dokonce i nemravného motivu. Například „sněžné kurtizány" lákaly kolemjdoucí do vykřičené bruselské čtvrti. Život sněhuláků pak ukončilo náhlé tání sněhu, které navíc způsobilo v Bruselu záplavy.

Naši sněhuláci nejsou nemravní, ale také mají nějaké to své skryté poselství. Stačí se podívat do jejich nitra...


SOUTĚŽTE ZDE

Nákup, losování a rozesílka cen probíhá plně v režii společnosti Health communication s. r. o. Ceny se se nijak nevztahují k partnerům soutěže.

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME