Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny3D LETNÍ LÉKÁRNIČKAHrad z písku je miniatura reálné nebo fantaskní stavby vyrobená z písku, kamínků nebo mušlí za pomoci vody, kyblíků a lopatiček. Staví se pro radost a zábavu dětí i dospělých na všech plážích světa. Údajně největší hrad všech dob byl postaven na německém ostrově Rujana. Jeho "hradby" dosáhly délky 27,3 kilometru, což bezpečně stačilo na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Dílo na pláži u obce Glowe pomáhalo stavět 11 tisíc lidí. O tom, že hrady z písku jsou důležité (nejen pro malé děti), svědčí i seriózní zájem vědců. Ti z Nizozemska například zjistili, že na opravdu pevný hrad z písku je zapotřebí optimální směs písku a vody v poměru 99 : 1. Tedy, když směs obsahuje 1 % vody.

Do hradu na pláži se také dá ledacos schovat...

...třeba poklad, vzácná mušle nebo tatínkovy sluneční brýle či maminky opalovací krém.

Naše hrady z písku slouží jako pokladnice informací. Pod 7 hrady najdete tipy pro pohodové prožití dovolené bez zdravotních komplikací. A když už nějaká nepříjemnost nastane, je dobré vědět, po jakém prostředku sáhnout. Ideálně si jím rovnou v předstihu vybavit cestovní lékárničku.

Přečtěte si informace o produktech a vyzkoušejte své znalosti v testu. Na 7 z vás, kteří správně odpoví na všech 7 testových otázek, budou čekat výhry od Magazínu v podobě oblíbených e-poukázek.

VSTUPTE DO LETNÍ LÉKÁRNIČKY ZDE

Nákup, losování a rozesílka cen probíhá plně v režii společnosti Health communication s. r. o. Ceny se se nijak nevztahují k partnerům soutěže.

Zpět

KONGRES U VIKINGŮ

Healthcomm Professional zve lékárníky a farmaceutické asistenty na další, v pořadí již devátý on-line 3D 360° kongres, který proběhne od 11. září do 10. října 2024. V prostředí norského hlavního města nabídne akreditovaná akce nejen zajímavé informace o historii a současnosti farmacie království ze severní Evropy, ale samozřejmě také kvalitní odborný program. On-line kongres bude spuštěný na dobu 30 dní a odborný obsah bude akreditován u ČLnK, ČKFA, SKMTP a POUZP. Registrovat se můžete již nyní na webu Healthcomm.cz

DERIVÁTY HHC MEZI NÁVYKOVÝMI LÁTKAMI

Ministerstvo zdravotnictví dostalo souhlas od Evropské komise pro zařazení psychoaktivních látek HHCP, HHCH, HHCB, HHC-C8, THCH, THCB a THC-C8 a esterů z nich odvozených na seznam návykových látek. S předmětnými látkami mohou zacházet pouze právnické osoby či podnikající fyzické osoby, kterým Ministerstvo zdravotnictví vystavilo povolení k zacházení nebo mají zákonnou výjimku pro toto zacházení, a to pouze k omezeným výzkumným, vědeckým a velmi omezeným terapeutickým účelům. Výrobci, distributoři a prodejci musí zajistit, aby po nabytí účinnosti nevykonávali činnost s předmětnými látkami nebo výrobky, které by tyto látky obsahovaly. V opačném případě se vystavují riziku trestního stíhání. Látky jsou v současné chvíli zařazeny na seznamu návykových látek s časovým omezením do 1. ledna 2025. Jejich další případná reklasifikace závisí na výsledku hodnocení rizik podle nové právní úpravy, která se nyní nachází ve stadiu schvalování v Parlamentu ČR. (MZ ČR)

DOPORUČUJEME