Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



TIPY NA POHOVOR, KDYŽ ODVÁDÍTE POZORNOST NĚČÍM JINÝM



Ať už máte lupénku, viditelnou jizvu na tváři, nebo třeba ortézu na ruce, v některých situacích se cítíte jednoduše rozpačitě. O to víc, když vás čeká pracovní pohovor. Ale obavy stranou. Není důvod, proč i tak nezazářit. Máme pro vás pár tipů, jak těmto stresovým situacím snadno předejít a zaujmout hned na úvod.

Pozitivní přístup

Od první chvíle se snažte usmívat. U Čechů to není příliš obvyklé, buďte proto výjimkou. Pozitivní pohled na svět a úsměv na tváři nikdy nezapadne. Důležitý je také oční kontakt. Žádný pohled do země. Klasickým uvítacím rituálem je pak podání ruky. Pro tisíce lidí, kteří trpí lupénkou, může být právě tenhle moment stresový. Není ale důvod. Lupénka není nakažlivým onemocněním a rozpaky překonáte úsměvem. Nezapomeňte, že stisk ruky by měl být přiměřený, žádná leklá ryba ani železná pěst. Pokud se vám ruce nervozitou více potí, odskočte si je na toaletu umýt nebo si s sebou vezměte vlhčené ubrousky.

Dress code

Oblečení, ve kterém půjdete, se může zdát nepodstatné. Jenže nezapomínejte, že šaty dělají člověka a lidé dají na první dojem. Zkuste ho také přizpůsobit s ohledem na firmu a pozici, na kterou se hlásíte. Pokud trpíte například lupénkou a máte obavu ze šupinek, sáhněte po světlých barvách, rozzáří vás, uberou na nervozitě a šupinky budou vidět o to méně.

Jděte s pravdou ven

Svěřte se a otevřeně mluvte o tom, co vás odlišuje. Pozor ale na srdcervoucí příběhy. Stručnost vítězí. Nejen, že nebudete po celou dobu pohovoru nervózní, ale navíc dáte HR jasně najevo, že pro vás vaše odlišnost, ať už je to psoriáza, nebo vada chůze, není překážkou ani omezením. Silných osobností není nikdy dostatek. Mluvit o věcech upřímně a vyrovnaně je cestou, jak ukázat okolí, že vás nejen nerozhodí, ale možná vás dokázaly i v jistém slova smyslu zocelit. Otevřenost se vždy cení.


Více informací o lupénce, o možnostech léčby a o centrech specializované léčby na www.cistakuze.cz


Projevte zájem

Pokud budete mít čas navíc, neuškodí zjistit si pár informací o samotném personalistovi. Pokud ho navíc oslovíte jménem společně s frází, že jej rádi poznáváte, určitě získáte plusové body. Zkuste zaujmout tím, čemu by ostatní nevěnovali tolik pozornosti. Základem je pak na pohovor nepřijít nikdy pozdě ani příliš brzy, ale přesně na čas. Šetřete čas svůj i ostatních. 

Štěstí přeje připraveným - naprostý základ

Zjistěte si, co vás na firmě a pozici zajímá. Pohovor by neměl být „zkoušení" personalistou, ale dialog. Ukažte personalistovi, že o danou pozici máte opravdu zájem! Klaďte otázky, pozorně naslouchejte. Určitě si pročtěte webové stránky společnosti, hoďte její jméno do Googlu a snažte se vybrat si z těchto informací něco, co vás překvapilo, zaujalo a proč vás daná firma láká.

Nepodceňujte se - každý z nás za něco stojí a má své silné stránky

Důležitá je také samotná pozice. Popřemýšlejte o tom, co byste konkrétně pouze vy mohli firmě nabídnout a lišit se tak od ostatních, čímž nemyslíme právě váš drobný handicap. Buďte jedineční a najděte si něco, v čem jste dobří, a vyzdvihněte to. Nebojte se. Přidejte také svůj životní příběh, lidé je mají rádi a personalisté jsou také jen lidé. Vše má své meze, nic tedy nepřehánějte. Ne vždy je potřeba chovat se doslova podle příruček a pouček. Buďte sví, originální a upřímní! - to především!


Lupénka je zánětlivé onemocnění kůže, které se může objevit v podstatě kdykoli1 a v Česku trápí asi 200 až 300 tisíc lidí.1 Příčiny lupénky nejsou známy, ale existují důkazy o genetické predispozici a o souvislosti s imunitním systémem.2 Většina nemocných, asi 80 procent, trpí formou ložiskové lupénky.1 Tento typ lupénky způsobuje červené skvrny a doprovází ho také bolest a svědění kůže,to ale často nemusí být největším problémem. Toto neinfekční onemocnění totiž představuje velkou psychickou zátěž. Až 84 % pacientů v souvislosti s ním trpí ponižováním a diskriminací.4 Každému druhému pak zasahuje do pracovního života.4,5 Zasahuje do něj úplně zbytečně. Proto je třeba o ní mluvit, a proto je třeba, aby se pacienti nepřestávali ptát na nové způsoby léčby a nespokojili se s polovičatým výsledkem. To je cesta, jak být zase konečně ve své kůži. Více informací na www.cistakuze.cz.  

Zdroj: Havas PR

Reference:
1. Drozenová, H. Lupénka. Dermatol. praxi 2008; 2,3: 121-125.
2. Gkalpakiotis, S. Komorbidity psoriázy. Čas. Lék. čes. 2017; 156: 119-122.
3. Kolli, S.S., et al. Psychosocial Impact of Psoriasis: A Review for Dermatology Residents. Cutis, 2018. 102(5s): p. 21-25.
4. Warren, R.B., et al. Patients with moderate-to-severe psoriasis do not believe clearance of their skin is a realistic treatment goal: results from the largest global psoriasis patient survey - EADV 2016 abstract.
5. Armstrong et al. 2018. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology. JEADV 2018, 32, 2200-2207.
Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie