Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



Sirup BABY IMUN: přírodní cesta ke zdraví



Prvním letošním dílem Na vlastní kůži odstartovala tato oblíbená rubrika v lednovém Magazínu a přinesla článek o dětském imunitním systému ZDE.

V mezičase, kdy sedm vylosovaných čtenářů z řad zaměstnanců lékáren testuje v domácím prostředí produkt, aby pak přinesli výsledky v článku Sedm statečných, přinášíme další informace o biologicky aktivních látkách důležitých pro normální fungování imunitního systému.

Kolektiv dětí ve školkách a školách představuje pro dětský organizmus zátěž. Není proto od věci podpořit obranyschopnost dětského organizmu správnou skladbou vitaminů. Některé děti zpočátku v kolektivu více chybí než ostatní. Někdy to bývá začarovaný kruh, děti jsou nemocné, brzy po nemoci se vracejí do školky, ale záhy zase onemocní.  Vedle toho, že každé onemocnění je pro dítě nepříjemné, bývá onemocnění problémem, pokud oba rodiče pracují a musí si zařizovat volno pro ošetřování malého pacienta.

Dětský organizmus je velmi jedinečný, a proto je nutné ke každému přistupovat velmi citlivě. Dobrá imunita čili obranyschopnost organizmu je dar, který se vyvíjí již od narození. Pokud je imunita oslabena, dítě bývá nemocné, neduživé a musí překonávat různé zdravotní problémy. Je tedy nutné přemýšlet nad tím, co by pomohlo dětský organizmus celkově posílit, zejména však imunitu. Hlíva a rakytník jsou na podporu imunity ideálním řešením.

Ovoce a zelenina?

Určitě správná volba! Dětská strava by měla obsahovat dostatečné množství ovoce a zeleniny. Je však nutné si uvědomit, že ovoce již dnes neobsahuje tolik vitaminů jako před desítkami let, z důvodu kyselých dešťů, nekvalitní půdy a také díky procesům dozrávání při námořní a silniční dopravě. Ovoce častokrát nestačí dozrát a liší se nejen méně výraznou chutí, ale i nižším obsahem vitaminů od ovoce z dob našich babiček. Je proto nutné doplňovat vitaminy i jinou cestou.

"Zázračná" houba

Hlíva ústřičná, která obsahuje širokou škálu účinných látek, patří mezi významné zdraví prospěšné houby. Český výrobce doplňků stravy TEREZIA COMPANY používá celé plodnice, které se nadále šetrným způsobem suší tak, aby v nich zůstaly zachovány všechny biologicky aktivní látky. Veškerá hlíva pochází výhradně z certifikovaných pěstíren. 

Rakytník řešetlákový - přírodní vitamin C

Vitaminy a jejich důležitost pro dětský organizmus je většině maminek víc než známá. Je však třeba zdůraznit, že pro děti je nejvhodnější přijímat vitaminy především z přírodních zdrojů - jak již bylo zmíněno tedy z ovoce, zeleniny, ale pak také ze zdraví prospěšných rostlin, například ze stále populárnějšího rakytníku řešetlákového.

O rakytníku řešetlákovém mluví odborníci jako o rostlině budoucnosti, citroníku severu nebo také jako o keři třetího tisíciletí. Rostlinou budoucnosti byl nazvaný i proto, že je využitelný celý beze zbytku. Pro lidský organizmus jsou zdravé nejen plody, semena, květy, ale i listy, větve, kůra a kořen. Celá rostlina rakytníku je výjimečná obsahem široké škály biologicky aktivních látek, které jsou mimořádně prospěšné pro dětský organizmus. Plody rakytníku - bobule oranžové barvy a kyselé chuti obsahují provitamin A, vitaminy B1, B2, B6, C, E, K1 a F. Účinnou složkou jsou také flavonoidy. Navíc je přírodním zdrojem karotenoidů, a to bohatším než jedny z nejbohatších zdrojů - mrkev nebo tykev. Rakytník přirozeně obsahuje vysoký podíl vitaminu C a to až 25 x více než citrusové plody.

Vitamin C je velmi důležitý vitamin pro dětský organizmus - představuje až 80 % veškeré potřeby vitaminů v těle. V lidském organismu „přežívá" nejvýše 24-48 hodin, nelze se jím tedy preventivně „předzásobit". U dětí je lepší užívat vitamin C denně. Podpora obranyschopnosti je jeho hlavní funkcí s tím, že pokud je tělo napadeno infekcí, může se potřeba vitaminu C zvýšit až 10x. Jeho dostatečný příjem totiž může podle průzkumů dobu regenerace výrazně zkrátit. Proto se také v období nachlazení a většího výskytu viróz doporučuje vitamin C podávat až ve dvojnásobných dávkách, pouze však po nezbytně nutnou dobu. 

Spojení účinků hlívy a rakytníky = sirup BABY IMUN

Speciálně pro posílení imunity vašich ratolestí TEREZIA COMPANY vyvinula ovocný sirup BABY IMUN s hruškovou příchutí, který kombinuje účinky zdraví prospěšné hlívy ústřičné a rakytníku řešetlákový. Jedná se o 100% přírodní produkt bez chemických příměsí a konzervačních látek s deklarovaným obsahem betaglukanů - 118,2 mg v 1 lžičce (5 ml). Význam betaglukanů pro náš organizmus je mezi lidmi všeobecně známý. Základem sirupu je 100% přírodní ovocný koncentrát (100% hruškový a 100% jablečný) z více než 1 kg ovoce. 

Pro koho je sirup vhodný?

Sirup BABY IMUN je vhodný pro děti již od 1 roku - posouzeno Českou pediatrickou společností. 

Je výborným pomocníkem na podporu imunity pro děti, které nastupují do školek a škol, kde jsou stále v kolektivu jiných dětí.

Podpořte imunitu svých dětí, teď je ten správný čas.

Článek je sdělením společnosti TEREZIA COMPANY s.r.o.



Na článek Sedm statečných, ve kterém přineseme výsledky testování produktu sirup BABY IMUN, se můžete těšit v srpnovém vydání Magazínu HealthComm.


Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie