Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



POZOR NA INTOLERANCI LAKTÓZY



Miminka mohou po narození trpět problémy se zažíváním způsobenými intolerancí laktózy. Laktóza je obsažena v mateřském mléce i kojenecké výživě. Tato nesnášenlivost laktózy je běžně označována jako kojenecká kolika.

V prvních měsících života nemají děti zcela vyvinutý trávicí systém, a proto nejsou schopny laktózu, složený cukr, úplně rozložit. To může vyvolat větry, nadýmání a způsobit nepohodlí, jehož hlavním příznakem je neutišitelný pláč

Co-Lactase® - enzymatické kapky na intoleranci laktózy

Co-Lactase® je enzymatický přípravek, který obsahuje laktázu v kapkách. Laktáza je enzym, který tělo přirozeně produkuje, ale miminko ho může mít nedostatek. Laktáza přímo při krmení štěpí většinu laktózy obsažené v mateřském nebo kojeneckém mléku. 

Použití je snadné a nezdržuje proces krmení. Stačí přidat 2-4 kapky enzymatických kapek Co-Lactase® do mateřského nebo kojeneckého mléka při každém krmení. Lze bezpečně používat od narození pro kojené i nekojené děti.

  • Přípravek Co-Lactase® je bez cukrů, konzervantů a barviv.

  • 1 lahvička obsahuje 200 kapek postačujících nejméně pro 50 krmení. 

  • Co-Lactase® se doporučuje používat tak dlouho, dokud se střeva kojence nedovyvinou natolik, že je schopen vyprodukovat dostatek vlastního enzymu laktázy. To obvykle trvá přibližně 3 až 4 měsíce.

  • Doplněk stravy.

Produktové sdělení

Distributor: MagnaPharm CZ, s.r.o., Karla Engliše 6/3201, 150 00 Praha 5

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie