Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



PODPRSENKA JE ZÁKLAD SPORTOVNÍHO OUTFITU ŽENY



Funkčnost a ochrana ňader by měly být tím nejdůležitějším, na co by měly ženy během sportu dbát. Podprsenka by měla být tím nejdůležitějším kusem celého sportovního outfitu. A je jedno, zda se chystáte jít běhat, na kolo, jógu, jumping nebo jestli jdete „jen" na výlet do hor. Prsa ale mohou během sportu také dost trpět, a proto je třeba dát jim perfektní ochranu - kvalitní podprsenku. V opačném případě může dojít během aktivity k bolestivým pocitům, ale hlavně k poklesu poprsí, ztrátě elasticity vnitřních vazivových pruhů a nevratným následkům. A to se týká jak dospělé ženy, tak dospívajících dívek, u nichž se ňadra teprve vyvíjejí.

Jak vybrat vhodnou sportovní podprsenku?

Sportovní podprsenky mají různé typy opory. Ty s mírnou oporou jsou vhodné na rychlou chůzi, golf nebo třeba jógu, střední opora je vhodná k trochu náročnějšímu pohybu - cyklistika, in-line brusle, lyžování nebo spinning. A naopak podprsenky s oporou nejvyšší oblékejte na běhání, aerobic, volejbal a jiné dynamické sporty.

Perfektní podprsenka na sport by měla pevně podepřít prsa a rozložit jejich hmotnost mezi ramena a záda.

Podprsenka by vám měla zaručit 100% komfort. Nesmí vás škrtit, nesmíte se v ní dusit ani cítit, že vás někde škrábe. Stejně tak by se vaše prsa neměly ani hnout a během sportu by se neměla pohybovat.

Myslete na materiál. Ten by, podobně jako tomu je u většiny sportovního oblečení, měl být funkční. Krajky nebo aplikace nejsou v tomto případě opravdu žádoucí. Jinými slovy, podprsenka by měla dýchat, odvádět pot apod.

Podprsenku nekupujte od oka, ale vždy si ji vyzkoušejte. Do kabinky si klidně vezměte více typů určených pro danou zátěž a více velikostí.

Sportovní podprsenky se často dělí na kompresní, které se vyrábějí ve velikostech S, M, L a prsa doslova připlácnou na hrudník a ty jsou vhodné pro menší prsa.

Ženy s větším poprsím by se měly zaměřit na tzv. nekompresní podprsenky, které mají běžné číslování, na které jsme zvyklé a mají košíčky. V obou případech je vhodné, když jsou podprsenky mírně vyztužené.

Během zkoušení se jen neprohlížejte v zrcadle, ale klidně si poskočte, běhejte na místě nebo si udělejte několik předklonů. Tak zjistíte, zdali opravdu vše drží na svém místě.

Ramínka podprsenky by měla být spíše širší, vhodné je, aby měla možnost případného nastavení.

Nejlepší výběr najdete na UrbanStore.cz

Zpět

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 7. 4.

7. 4. 1950 vznikla Světová zdravotnická organizace – WHO (World Health Organization). Tento den je připomínkou, že bychom si měli neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Zároveň ukazuje, že se WHO neustále snaží o vymýcení různých nemocí, o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Činnost této organizace je zaměřena především na prevenci. 7. dubna se tedy zkuste zamyslet, kdy jste byli naposledy na preventivních prohlídkách a naplánujte si je! Ministr Zdraví, ideová a expertní interdisciplinární platforma spojující profesionály z různých oblastí, zjistila, že 14 % Čechů nepodstoupilo za posledních 10 let žádnou preventivní návštěvu u lékaře.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie