Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



NENECHTE SI KAZIT ROMANTICKÉ PODZIMNÍ VEČERY



VOLTE TU SPRÁVNOU PÉČI O INTIMNÍ PARTIE!


Laktobacily a kyselina mléčná - přirození obránci intimní pohody

Laktobacily jsou jedny z mnoha prospěšných mikroorganismů, které podporují samočisticí funkci vaginy a chrání ji před nepříjemnými infekcemi. Podílejí se na tvorbě kyseliny mléčné, a společně tak napomáhají k tvorbě příznivého kyselého prostředí a kýžené intimní rovnováhy. „Správně kyselé" prostředí podporuje růst dalších laktobacilů a zabraňuje přítomnosti škodlivých bakterií, které mohou být původci infekcí. Bohužel, vnějšími vlivy může dojít ke snížení počtu laktobacilů a v důsledku toho ke vzniku intimních potíží, které nás mohou „tam dole" nepříjemně potrápit.

Ochranný štít laktobacilů

Vaginální sliznice je přirozeně osídlena mnoha mikroorganismy, tedy zejména laktobacily. Ty se podílejí na štěpení glykogenu ­- přirozeného živočišného škrobu - a tím napomáhají k tvorbě kyseliny mléčné. V ideálním případě je přirozená mikroflóra v převaze a udržuje vaginální prostředí s kyselým pH. Tyto podmínky jsou nepříznivé pro nepřátelské bakterie a kvasinky a přirozená mikroflóra zabraňuje jejich přichycení ke sliznici, jejich dalšímu růstu a množení. 

Blahodárná kyselina mléčná

Kyselina mléčná je pro ochranu intimních partií nezbytná. Vagina se za pomoci laktobacilů a tvorby kyseliny mléčné o sebe stará sama, průběžně produkuje sekret, který ji zvlhčuje, samočistí a udržuje správnou kyselost na ochranu proti infekcím. Vnitřní prostředí v pochvě se v různých etapách života mění - během menstruačního cyklu, těhotenství, menopauzy, ale i při každodenních aktivitách. Takovéto změny mohou vést ke vzniku nepříjemného podráždění nebo ke kvasinkovým či bakteriálním infekcím. 

Citlivé a zranitelné

Přirozené vaginální prostředí je ovlivňováno celou řadou faktorů a je poměrně citlivé na výkyvy a vnější vlivy. Pokud nějakým způsobem dojde k narušení kyselého poševního prostředí vlivem nevhodné hygieny, při užívání antibiotik či v období stresu, dochází pak snadno k přemnožení patogenních mikroorganismů a následnému vzniku infekce a ztrátě vnitřní pohody. Když se problém dostaví, můžete sáhnout po přípravcích, které obsahují jak laktobacily, tak kyselinu mléčnou, čímž napomáhají k přirozené obnově kyselého prostředí.

HAVAS PR PRAGUE

People image created by Freepik


firemní prezentace

Přirozená podpora intimního zdraví

Pokud je vaginální prostředí opět správně kyselé, může se intimní pohoda navrátit. Na trhu naštěstí existují přípravky, které přispívají k obnově vaginální rovnováhy, a proto napomáhají v případě kvasinkové i bakteriální vaginální infekce. 

Každodenní svěžest, ale i vhodnou péči o intimní partie vám přinese jemný kosmetický prostředek Beliema® Expert Intim Gel s výtažkem z aloe vera se zklidňujícími účinky. Intim Gel dále obsahuje prebiotickou složkou BioEcolia a kyselinou mléčnou pro udržení přirozeného pH intimních partií.

Příznivé účinky těchto dvou složek i šetrnost měsíčku lékařského v sobě ukrývá i kosmetický prostředek Beliema® Expert Intim Krém, jenž pomáhá redukovat nepříjemné pocity pálení a svědění, které patří mezi nejčastější vaginální obtíže.

Přihlásí-li se však o slovo infekce, ať už kvasinková, nebo bakteriální, první podporou pro vás může být zdravotnický prostředek Beliema® Effect vaginální tablety, které pomáhají šetrně obnovovat přirozenou vaginální mikroflóru.

Důležité je ale vědět, že pokud se symptomy, jako je pálení, svědění nebo neobvyklý vaginální výtok,  po pár dnech nezlepší, je nutné  navštívit lékaře.

Více informací na www.beliema.cz

Video ukázka z komunikace v lékárně ZDE

 



Zpět

KONČÍ HLAVNÍ HYGIENIČKA SVRČINOVÁ

Vláda odvolala 24. dubna na vlastní žádost z funkce hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou. Do jmenování nového hlavního hygienika převezme kompetence ředitel odboru ochrany veřejného zdraví Ministerstva zdravotnictví Matyáš Fošum. Výběrové řízení na tuto funkci bude vypsáno v nejbližších dnech. Pavla Svrčinová uvedla, že se chce v dalším období věnovat především pedagogické činnosti na Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Ostravské univerzity.

NOVÝ ŘEDITEL SÚKL

MUDr. Tomáše Boráně jmenoval ministr zdravotnictví k 1. květnu 2024 novým ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Má mj. zajistit hladkou implementaci novely zákona o léčivech a zlepšení spolupráce se zástupci lékáren a dalšími aktéry lékového trhu. MUDr. Tomáš Boráň má zkušenosti z vědecké činnosti na Akademii věd ČR i akademické činnosti na 3. LF UK. Od roku 2009 je zaměstnán v SÚKL, naposledy na pozici ředitele sekce registrací léčiv. Od roku 2024 je také členem pracovní skupiny Ministerstva zdravotnictví pro posílení dostupnosti strategicky významných léčiv.

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie