LÉKÁRNY V POHYBU PROTI COVIDU DOŠLY DO CÍLE„Pohodlný život a lehko získané požitky ani nepřinášejí tělu prospěch, jak potvrdí každý učitel tělocviku, ani nevštípí duši nějaké hodnotné vědomosti. Naproti tomu vytrvalá námaha nás připraví k ušlechtilým a dobrým činům, jak tvrdí mudrci," a tak stejně, jako autor tohoto výroku - athénský filosof Sókratés - jsme přijali výzvu NEUSTRNOUT a ROZHÝBAT SVÁ TĚLA v období od 24. 5. do 19. 7. 2021.

Covid necovid, pohyb vždy patřil do zásad zdravého života. Nemusíme se však hodiny potit v tělocvičně ani uběhnout maraton, abychom udrželi tělo a mysl v kondici. Stačí k tomu jen začít chodit více pěšky...

......

V polovině května jsme odstartovali jedinečný projekt Lékárny v pohybu proti covidu, který byl určen všem lékárníkům a farmaceutickým asistentům, kteří stejně jako my chtěli udělat něco pro své zdraví, krokovali s námi, sdíleli své výsledky a posílali nám fotky ze svých cest, které jsme průběžně zveřejňovali ve fotogalerii na stránkách HC Magazínu.

Lékárnami v pohybu jsme chtěli upozornit na to, že i pár kroků denně navíc, menší procházka nebo chození do práce pěšky je prospěšné nejenom pro naše zdraví a kondici, ale dokáže divy i s naší psychikou, která v „době covidové" dostává zabrat. 

„Chtěli jsme vytvořit projekt, ve kterém se budeme motivovat a podporovat, ale i soutěžit mezi sebou," vysvětluje Michelle Kratochvílová, která stála u prvních krůčků projektu.

Za podpory patronů projektu, kterými byli RNDr. Pavel Suchánek, MUDr. Jan Boženský, herec a režisér Jiří Mádl, herečka Naďa Konvalinková a (nejen)sportovní moderátor Vojta Bernatský, jsme 24. 5. 2021 pomyslně vyšli na mapě z České republiky a postupně se k nám přidalo více jak 170 účastníků.

Nejenom, že jsme chtěli udělat něco pro své zdraví, ale akci se podařilo spojit i s něčím ušlechtilým. Díky Nadaci rozum a cit jsme dostali možnost pomoci pěstounské rodině, která má v péči malou Martinkou. Holčička se narodila s postižením, nemluví a je imobilní. Přáním rodiny, která si Marťu osvojila, byla možnost brát ji s sebou na oblíbené cyklovýlety, aby mohli všichni společně trávit čas jako rodina. Tým Health communication se zavázal k pomoci tím, že za každého registrovaného účastníka Lékáren v pohybu poslal 20 Kč na speciální vozíček pro Martinku, aby bylo přání pěstounské rodiny Hnátnických vyslyšeno.

„Podařilo se! Díky podpoře a zájmu farmaceutů jsme dosáhli na cílovou částku a Martinka tak bude moci trávit čas se svou rodinou i během výletů na kole," říká Barbora Ludvová z realizačního týmu Lékáren v pohybu.

„Myslím si, že chodící výzva, která navíc pomáhá, je skvělý nápad. Pohybem si zlepšíme zdraví, nejen fyzické, ale i psychické, a výtěžek pomůže k možnosti se více hýbat i dalšímu člověku. Zdravou cestou podporujeme někoho, kdo podporu potřebuje a ocení. A ten se také může i díky projektu více hýbat, cestovat, navštěvovat...", hodnotí přínos akce RNDr. Pavel Suchánek, ambasador, který si svým výkonem „došel" pro zlatou medaili.

PO STOPÁCH AKCE LÉKÁRNY V POHYBU PROTI COVIDU

Za tři měsíce jsme společně ušli 74 382 043 kroků, což je více než 53 000 km, a chodilo s námi přes 170 lékárníků a farmaceutických asistentů.


Nejvíce kroků mezi muži nachodil Jaroslav Trabalík, který ušel celkem 2 017 416 kroků.

Mezi ženami získala pomyslnou zlatou medaili Zuzana Jónová s 1 707 411 kroky.

Za patrony projektu drží první místo Pavel Suchánek s 831 358 kroky.


„Akce mne opravdu nadchla. Nejen, že je chůze jedním z nejzdravějších pohybů, ale princip soutěže byl velmi motivující. Sám pro sebe jsem si dal cíl 100 tisíc kroků týdně a opakovaně se stalo, že ještě v neděli večer jsem vyrazil na procházku, abych splnil své předsevzetí. Opravdu jsem na začátku netušil, že mne akce tak „chytne", ale bylo to skvělé! Opravdu jsem akci propadl! I když akce skončila (bohužel), tak stále pokračuji a držím si vytýčený cíl. Určitě se mi zlepšila kondice a procházky, zejména se psem, jsem si oblíbil. Ráno po probuzení vyrazíme na procházku a den je hned opravdu hezčí. Moc za akci děkuji, gratuluji vítězům, přes 2 miliony kroků je fantastický výsledek, máte můj velký obdiv a pro Healthcomm navrhuji OPAKOVAT!!!!," vzkazuje všem Pavel Suchánek, odborník na výživu, výzkumný pracovník IKEM a v neposlední řadě i lektor sportovní výživy trenérů i aktivních sportovců Fotbalové asociace České republiky, který toho o sportu a jeho přínosech pro zdraví ví skutečně hodně.

KAM JSME SPOLEČNĚ DOŠLI

Naše první kroky zamířili do Afriky, kterou jsme prošli až na samotný jih. Z Kapského města přes Atlantský oceán jsme došli do Uruguaye. 

 

Stejně jako přibývalo účastníků, přibývaly i kroky, a tak jsme Latinskou Ameriku prochodili křížem krážem až na hranice Mexika a USA. Ve Spojené státech jsme se vydali na východ do Maine, odkud následovala cesta na ruský ostrov Bolševik, až jsme došli zpět do Česka. 

Odměnou za ušlé kroky byla možnost získat hodnotné ceny a účastníci za své úsilí mohli vyhrát jeden ze 100 chytrých náramků Xiaomi, poukaz do Decathlonu nebo závoz vod Mattoni jako pitný režim do lékárny.

Nejenom společnost Health communication odměňovala, zkrátka jsme nezůstali ani my, organizátoři a ostatní uživatelé edukačních projektů pod hlavičkou Health Communication s.r.o. Účastníci Lékáren v pohybu nám posílali fotky ze svých cest a díky jejich „pozdravům" se i ostatní mohli podívat na krásná místa naší země i do zahraničí. Jednu ze tří vítězných fotografií, které vybírala porota složená ze členů společnosti Health communication a ambasadorů akce, můžete vidět i na úvodním vizuálu tohoto článku. S popiskem "Západ slunce- Kozí hřbety" ho do soutěže poslala účastnice Alice K.

FOTKY POMÁHAJÍ

Fotosoutěž měla značný ohlas, na Magazínu si fotogalerii prohlédlo během akce bez mála 900 čtenářů, nyní je počet pročtení přes 1100! Každý chtěl přispět dobré věci a zároveň ostatním ukázat, kam jeho kroky vedly. Proto jsme na ni navázali a až do konce července mohli účastníci posílat fotky „jak si užívají léto v pohybu". Na oplátku mohli vyhrát chytrý náramek Xiaomi. Health communication za každou zveřejněnou fotografii přispěla opět 20 Kč, tentokrát pěstounským rodinám na jižní Moravě, kterou zasáhlo červnové tornádo. 

PROJDEME SE PODZIMEM

Díky velkému zájmu máme v plánu akci zopakovat na podzim 2021, kdy bude příroda opět stvořená pro příjemné procházky.

Všem účastníkům, kteří se do projektu zapojili, děkujeme a náš dík patří i partnerům projektu, bez nichž by nebylo možné akci Lékárny v pohybu proti covidu zrealizovat.

Budeme se těšit zase na podzim!

Ing. Michelle Kratochvílová a Mgr. Barbora Ludvová
Za organizační tým Lékáren v pohybu proti covidu

Zpět
Ochrana osobních údajů
©2015-20 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz