Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Online informace pro lékárny



BOLEST KLOUBŮ: PREVENTIVNÍ ŘEŠENÍ



S Colafitem se v lékárnách potkáváme více jak 20 let. V současnosti je to nejprodávanější značka ve své kategorii v Čechách i na Slovensku a patří i mezi produkty s největším obratem napříč kategoriemi v lékárnách celkově. Jeho oblíbenost potvrdil i nezávislý průzkum e-learningového portálu educomm.cz, který probíhal v termínu 25. 1. 2018 - 28. 2. 2018. Průzkumu První volba lékárníka se prostřednictvím educomm.cz zúčastnilo 579 účastníků (386 lékárníků a 193 farmaceutických asistentů).

Účastníci z řad registrovaných lékárníků a farmaceutických asistentů na portálu uváděli z volně prodejných léčivých přípravků (LP), doplňků stravy (DS), kosmetických produktů (K) či potraviny pro zvláštní lékařské účely (PZLÚ) ten, který je pro ně z vlastních zkušeností produktem první volby. Kterému důvěřují a jsou přesvědčeni o jeho benefitech, pro které ho mohou pacientům doporučit pro tzv. samoléčbu. Celkem bylo v průzkumu zařazeno 62 kategorií: Alergie, Afty, Akné, Bolest hlavy, Bradavice, Deprese, Hemoroidy, Křečové žíly, Nevolnost, Průjem aj., které představovaly obtíže, se kterými klienti do lékáren chodí. Průzkumu se účastnili jak zaměstnanci nezávislých lékáren celé České republiky, tak i řetězcové lékárny.

V kategorii Bolest kloubů - preventivní řešení zvítězil doplněk stravy Colafit

V kategorii Bolest kloubů/prevence uvádělo své volby celkem 561 zaměstnanců lékáren (358 lékárníků a 203 farmaceutických asistentů), nejčastěji z Jihomoravského kraje a z nezávislých lékáren.

Co stojí za úspěchem malých bílých kostiček, které obsahují pouze kolagen čistoty 99,9 %?

Pojďme si v čase, kdy nás sluníčko láká ven k aktivnějšímu trávení volného času a sportování, připomenout, proč odborníci dávají důvěru právě tomuto produktu:

Historie Colafitu sahá do roku 1995, kdy se manželé Cichých rozhodli přijít na trh s novým unikátním přípravkem, který do té doby na českém i světovém trhu nebyl. Ve spolupráci s Národním ústavem revmatických chorob v Piešťanech vytvořili doplněk stravy ve formě čistého krystalického kolagenu. Krátce na to vznikla řada studií, jejichž výsledky byly průběžně prezentovány v odborném tisku, na sjezdech revmatologů, dokonce některé výsledky prezentoval i sám medicínský ředitel Národního ústavu revmatických chorob   doktor Roman Stančík. Toto odborné zázemí v tehdejší době zásadně přispělo k vybudování důvěry v Colafit nejen u spotřebitelů, ale také přesvědčilo o kvalitě Colafitu mnohé odborníky. Sami spotřebitelé potvrdili výsledky při užívání Colafitu nejen ve spotřebitelské studii, ale také svými opakovanými nákupy a dlouhodobými zkušenostmi s užíváním.

Základním stavebním kamenem Colafitu je bovinní kolagen, který se svým způsobem zpracování (a tím pak i využitelností pro lidský organismus) odlišuje od jiných komerčně dodávaných kolagenů.

Kolagen je v Colafitu zastoupen v podobě neporušené trojšroubovice atelokolagenu, lidské tělo na tento přípravek proto reaguje velmi přátelsky a umí s ním pracovat.

Jak se vyrábí Colafit?

Pro výrobu Colafitu je používán vysoce čistý kolagen ve formě gelu. Gel je hluboce zamražen a následně velice šetrným procesem zvaným lyofilizace zbaven veškeré vody. Tento proces je technologicky, energeticky i časově náročný, ale přináší své výhody - nedochází při něm k degradaci molekuly kolagenu a zároveň do finálního produktu není nutné přidávat žádné další přídatné látky, které by mohly při dlouhodobém užívání organismus zatěžovat.

Výroba Colafitu probíhá výhradně v České republice. V dnešní době se v Kyjově, kde se výroba Colafitu nachází, vyprodukuje ročně více než 30 mil. kostiček Colafitu. Po přepočtení na nejprodávanější balení (Colafit 60 kostiček) je to více než 550 tis. kusů ročně! Poptávka po Colafitu stále stoupá nejen u nás a na Slovensku, ale i za hranicemi - v roce 2017 se nově začal dovážet například do Španělska.

Colafit společnosti DCM Collagen, zastoupený od roku 2014 společností Apotex, je unikátní produkt nejen v tuzemsku, ale svým způsobem výroby jedinečný i celosvětově. 

Zdroj: průzkum portálu educomm.cz


firemní prezentace

Zpět

NOVÝ ŘEDITEL SÚKL

MUDr. Tomáše Boráně jmenoval ministr zdravotnictví k 1. květnu 2024 novým ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Má mj. zajistit hladkou implementaci novely zákona o léčivech a zlepšení spolupráce se zástupci lékáren a dalšími aktéry lékového trhu. MUDr. Tomáš Boráň má zkušenosti z vědecké činnosti na Akademii věd ČR i akademické činnosti na 3. LF UK. Od roku 2009 je zaměstnán v SÚKL, naposledy na pozici ředitele sekce registrací léčiv. Od roku 2024 je také členem pracovní skupiny Ministerstva zdravotnictví pro posílení dostupnosti strategicky významných léčiv.

PREVENCE KARDIO-VASKULÁRNÍCH CHOROB ONLINE

Od 29. května do 27. června 2024 můžete vystudovat odborný program kongresu KARDIO 2024, osvojit si aktuální poznatky z problematiky kardiovaskulárního zdraví, obohatit vaše poradenské programy v lékárně, seznámit se s novinkami lékárenského trhu nebo posílat své dotazy na přednášející tak, abyste měli takové informace, které pro vás budou využitelné v praxi. Na akreditovanou akci pro zaměstnance lékáren, kterou pořádá Healthcomm Professional, se můžete registrovat již nyní na www.healthcomm.cz/online-akce

STAN PROTI MELANOMU

Přijďte si zdarma a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka. Akce pro širokou veřejnost zaměřená na prevenci rakoviny kůže proběhne letos již po osmnácté. Generálním partnerem je lékárenská síť Dr. Max. V mobilních stanech vybavených nejmodernějšími dermatoskopy bude pro zájemce k dispozici nejen samotná diagnostika pigmentových znamének, ale také odborné poradenství ohledně vhodné ochrany před slunečním zářením. V loňském ročníku akce bylo vyšetřeno celkem 3 655 osob a odhaleno bylo 103 zhoubných nádorů. Stany se v dubnu 2024 otevřou vždy od 10 do 18 hodin: 22.–23. 4. Praha, Václavské náměstí; 29. 4. Brno, náměstí Svobody; 30. 4. Ostrava, Shopping Park Avion. Více na stan.denmelanomu.cz

LEGIONELÓZA NA VZESTUPU

Letos onemocnělo Legionelózou už 104 osob, meziročně nejvíc za posledních deset let. Odborníci ze SZÚ odhadují, že na vině může být častější snaha lidí ušetřit za ohřev vody. Bakterie Legionelly se množí velmi rychle při teplotách mezi 25 a 45 °C. Studenou vodu je proto potřeba držet pod 20 °C a teplou nad 50 - 60 °C s možností ji ještě přihřát, aby bakterie zahynuly. Bakterie Legionelly se šíří ve vodovodním potrubí, ale také klimatizací, aerosolem z domácích zvlhčovačů a fontán. Onemocnění obvykle začíná horečka, třesavka, bolení hlavy a svalová bolest. Následuje suchý neproduktivní kašel a bolesti na prsou a dochází k rychlému vývoji těžké formy pneumonie. K redukci bakterie ve vodě lze dojít pravidelnou spotřebou, termickou úpravou (teplota vody optimálně nad 55°C na všech místech systému) či chemickou dezinfekcí. Základem je ale pravidelná kontrola a údržba vodovodního systému.

DOPORUČUJEME


JAKÉ TÉMA BY VÁS ZAUJALO V ČLÁNKU ČI PŘEDNÁŠCE?

verbální komunikace
neverbální komunikace
empatie